Naga MarketsWczoraj giełdy w Europie notowały wzrosty, ponieważ inwestorzy dobrze zareagowali na pozytywne prognozy gospodarcze z Chin. Druga co do wielkości gospodarka na świecie wzrosła o 6,2% w drugim kwartale, co było zgodne z oczekiwaniami ekonomistów, ale jednocześnie wykazała spadek z 6,4% w pierwszym kwartale. Odczyt kwartalny był najsłabszy od 27 lat. Władze Pekinu zamierzają w tym roku wykazać 6% do 6,5% wzrostu, więc gospodarka jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojej prognozy. Chiński raport o inwestycjach, raport sprzedaży detalicznej i aktualizacja produkcji przemysłowej wyprzedziły oczekiwania ekonomistów, wszystkie wykazały wzrost w stosunku do poprzednich raportów. Niektóre obszary chińskiej gospodarki są sprzeczne z szerszą tendencją spadkową. W ubiegłym roku chiński rząd wprowadził politykę pomocy dla gospodarki, m.in. obniżki podatków i rozluźnienie ograniczeń kredytowych i wygląda na to, że te działania opłaciły się.

Spór handlowy ze Stanami Zjednoczonymi nadal trwa. Inwestorzy wydają się przyjmować postawę, że brak negatywnych wiadomości jest pozytywną wiadomością. Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone kwestią ochrony własności intelektualnej i z tego powodu konflikt handlowy prawdopodobnie potrwa jeszcze jakiś czas.

Indeks Empire State Manufacturing wykazał wynik 4,3 i był to znaczny wzrost w porównaniu do -8,6 w czerwcu, co było najniższym wynikiem od trzech lat. Traderzy śledzą amerykańskie wskaźniki ekonomiczne, ponieważ rosną spekulacje, że Fed obniży stopy jeszcze w tym miesiącu. Amerykańskie rynki akcji zaczęły sesję pozytywnie, ale w trakcie zanotowały spadki. Zdołały się jednak zamknąć nieznacznie na plusie, ponieważ niektórzy inwestorzy zdecydowali się zwiększyć swoje pozycje przed zakończeniem sezonu sprawozdawczego. Citigroup opublikował wczoraj dobrze przyjęte kwartalne wyniki i był to pierwszy z dużych banków, który ujawnił swoje dane. Widząc, jak znaczna część wzrostu na rynku akcji jest spowodowana niewielką poprawą relacji między USA a Chinami i przekonaniem, że Fed obniży stopy procentowe, sezon sprawozdawczy może skłonić niektórych inwestorów do zrealizowania zysków.

O 10:30 Wielka Brytania opublikuje stopę bezrobocia i raport o zarobkach. Stopa bezrobocia ma pozostać na poziomie 3,8%, podczas gdy średnie zarobki bez premii mają wynieść 3,5%, co oznacza wzrost z 3,4%. Gdyby stawka płac uległa poprawie, powinna dobrze wróżyć brytyjskiej gospodarce, ponieważ pracownicy którzy zarabiają więcej, zwykle wydają więcej. Inflacja we Włoszech zostanie opublikowana dzisiaj o 11:00, a ekonomiści oczekują, że utrzyma się na stałym poziomie 0,8%.

Mark Carney będzie przemawiał dziś we Francji, a inwestorzy będą słuchać wskazówek dotyczących potencjalnych zmian w polityce pieniężnej. Produkcja przemysłowa w USA zostanie opublikowana o godzinie 15:15, a ekonomiści oczekują odczytu 0,1%.

Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

EURUSD – kurs wpadł w szerszy trend spadkowy, a powrót w okolice 1,1200 może otworzyć drogę na retest poziomu 1,1110. Poziom 1,1400 może stanowić opór.

GBPUSD – obserwujemy spadki od połowy marca i jeżeli sentyment się utrzyma, kurs może dotrzeć do wsparcia przy 1,2365. Poziom 1,2800 stanowi obecnie opór.

EURGBP – kurs notował wzrosty od ponad dwóch miesięcy i jeżeli utrzyma się powyżej 0,8872, możliwy jest ruch w kierunku 0,9062. Spadki mogą się kierować w okolice 200-dniowej MA przy 0,8872.

USDJPY – kurs pozostawał w trendzie spadkowym od kwietnia. Jeżeli sentyment niedźwiedzi utrzyma się, celem może być poziom 106,00. Opór znajduje się w okolicy 50-dniowej MA przy 108,73.

FTSE 100 – oczekiwany spadek na otwarcie o 3 punkty do 7,528.

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 8 punktów do 12,395.

CAC 40 – oczekiwany spadek na otwarcie o 3 punkty do 5,575.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30   –  zaangażowanie klientów CMC Markets na niemieckim indeksie w dalszym ciągu wskazuje brak zdecydowania względem dalszego kierunku, w którym będzie zmierzał ten rynek. Większość klientów (54%) posiada wprawdzie otwarte pozycje długie, ale ponad połowę wartości (55%) stanowią pozycje krótkie. Względem poprzedniej sesji Ilość klientów z pozycjami krótkimi zwiększyła się o 1 punkt procentowy, ale ich wartość pozostała bez zmian.

Złoto –  klienci CMC Markets najprawdopodobniej oczekują, że złoto wybije się górą z aktualnej konsolidacji –  67% z nich posiada otwarte pozycje długie, które stanowią 58% wartości wszystkich pozycji utrzymywanych na tym metalu pozycji. Stan ten nie uległ od wczoraj znaczącej zmianie – wartość pozycji długich spadła zaledwie o 1 punt procentowy.

US Dollar Index – indeks dolara, reprezentujący jego wartość wobec sześciu najważniejszych światowych walut, wyraźnie pokazuje oczekiwania względem dalszej deprecjacji amerykańskiej waluty. 76% klientów CMC Markets posiada pozycje krótkie, a ich wartość stanowi aż 89% wszystkich otwartych na tym kontrakcie pozycji.

Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

David Madden (Analityk Rynkowy CMC Markets UK)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here