Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Po oczyszczeniu nastrojów, wynikających z zamieszania związanego z wyborami we Francji i odkryciu, że Stany Zjednoczone silnie tworzą kolejne miejsca pracy, wszystko wydaje się iść gładko. Theresa May wypada w sondażach śpiewająco i nie ma żadnego wydarzenia na horyzoncie, które byłoby obarczone dużym ryzykiem. Wahania giełdowe nagle spadły do rekordowo niskich poziomów. Indeks zmienności VIX zamknął się wczoraj poniżej 10 punktów, co oznacza najniższy odczyt w historii. Strach się skończył, ale chciwość jeszcze się nie zaczęła. Jak dotąd na rynkach akcji można zauważyć jedynie spokój i ciszę. Wiele głównych indeksów giełdowych utrzymuje się na tym samym poziomie, co zwykle.


Dolar australijski wciąż zniżkuje, spadając o więcej niż się tego spodziewano. Niższe ceny towarów i silniejszy dolar amerykański to zły znak dla Australijczyków. Może to jednak stanowić niepowtarzalną okazję dla transakcji typu „carry trade”. Obecnie pozycja kupna pary walutowej AUD/CHF wynosi 52 centy dziennie za każde 10 tys. jednostek, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych celów dla inwestorów o wysokim kapitale własnym, którzy chcą uzyskać stały zwrot z niskim ryzykiem.Prezydent Republiki Południowej Afryki w ciągu ostatniego miesiąca wpadł w spore tarapaty. Niestety, na rynku walutowym nic się nie zmieniło. Obecnie rand zbliża się do pułapu 13,6 w stosunku do dolara. Poziom 14 dolarów był w przeszłości ważną barierą psychologiczną, więc jego przełamanie z pewnością nie przysłuży się przyszłej wycenie waluty.Po bliźniaczym ataku hakerskim na takie internetowe giełdy walutowe jak Kraken czy Poloniex, na rynku zaroiło się od kryptowaluty. Osiem z dziesięciu najwyżej cenionych kryptowalut odnotuje dziś spadek, ale to Ethereum prawdopodobnie poniesie tego największy ciężar.

Całkowita kapitalizacja wszystkich kryptowalut, która w ciągu ostatnich kilku miesięcy stale szła w górę, wzrosła o kolejny miliard dolarów amerykańskich. Wszystko za sprawą Bitcoina, który wart jest już ponad 1700 USD!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Indeks VIX znajduje się obecnie na poziomie 9.86. Tak nisko nie byliśmy jeszcze nigdy, więc przyjmując indeks za miarę rynkowej zmienności – jest spokojnie 😉

  2. Co on za bzdury opowiada? Zmienność na rynkach bardzo duża, widać od razu, skąd wy bierzecie tych analitykow, z worka na śmieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here