Naga MarketsPoniżej prezentujemy spojrzenie Waldka Morawca na dwa indeksy giełdowe – amerykański S&P500 oraz niemiecki DAX30. Więcej analiz i tekstów dotyczących największych indeksów znajdziecie tutaj.

S&P500

Indeks SP500 wczoraj osiągnął kolejne historyczne szczyty, po czym nastąpiła korekta – realizacja zysków z pozycji długich. Na świecach Rangebars 15 pps pojawił się sygnał sprzedaży, który wykorzystałem z TP1 1999 oraz TP2 w okolicy 1992. Około godziny 19-tej nastąpiło odreagowanie rynków na spadki, pojawił się sygnał kupna i ponownie doszliśmy do strefy w okolicy 2000. Na chwilę obecną posiadam pozycję długą zabezpieczoną na poziomie 1998.Na wykresie narysowałem linię trendu, która jest obecnie testowana. Jeśli linia zostanie pokonana to pozycja długa będzie utrzymywana do poziomów przynajmniej 2002, jeśli nastąpi reakcja rynku w postaci odbicia od linii trendu, to spodziewałbym się ponownie testu 1992 (po raz który już?) i głębszej korekty przed ruchem na nowe szczyty. Przypominam, że SL na S&P500 nie powinien być dłuższy niż 18-20 pps, przez co ryzyko zajęcia pozycji nie jest duże. I na koniec jedna uwaga, Granie na Rangebars 15 pps charakteryzuje się szybkimi ruchami, a więc i szybką reakcją na wydarzenia rynkowe, to, że eliminujemy czas z wykresu nie znaczy, że nie należy być czujnym i nie pilnować pozycji.

S&P500
S&P500

DAX30

Niemiecki indeks DAX30 chwilę po godzinie 22 wskazywał na możliwość otwarcia z luką hossy na poziomie 9500-9510. Wskaźniki stochastyczne pokazują możliwość ruchu w górę do poziomu 9510, a nawet w okolice 9530. Na chwilę obecną pozostaję bez pozycji i czekam na sygnał sprzedaży w postaci formacji świecowej oraz wysokiego poziomu stochastic. Pamiętajcie, że ruch poranny na DAX30 kreuje się najczęściej w okolicy godziny 9-tej.

Właśnie wtedy należy szukać wejścia w pozycje. Jeśli nie korzystacie z Rangebars, proponuję grać na M5. Tu również występują fantastyczne sygnały wejścia pod daytrading.

DAX30
DAX30

Autor: Waldek MorawiecJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here