Naga MarketsW rozpoczętym właśnie tygodniu wciąż widoczna jest słabość dolara australijskiego choćby w stosunku do funta, euro czy greenbacka. Może to dać ciekawe okazje do spekulacji na dalszy spadek po korekcie. Także złoto wciąż wygląda pro-spadkowo pod kątem strategii price action Tylko Dołki i Szczyty. Więcej w poniższym przeglądzie.


GBPAUD

Trend na wykresie 4-godzinnym pary walutowej GBPAUD pozostaje wzrostowy. Cały czas formuje się impuls i oczekuję tu na korektę spadkową.

Zielona strefa na poniższym wykresie to zniesienie 33-66% i tam będę poszukiwał okazji na dołączenie do trendu, zgodnie ze strategią. Oczywiście jeśli ruch dalej będzie kierował się na północ, strefa wsparcia zostanie zaktualizowana.

EURAUD

Podoba sytuacja jak na powyższej parze walutowej z tym, że tu korekta już trwa i jest coraz bliżej strefy zniesienie 33-66%. Sygnał do zakupów w tej strefie oznaczał będzie spekulację na wzrost.

Warto przy tym pamiętać, że jeśli na wykresie 4-godzinnym cena zamknie się poniżej 66-procentowego zniesienia, dyskwalifikuje to dany instrument co do szukania sygnałów zakupowych. Kolejne można będzie wtedy rozważać dopiero po ustanowieniu nowego impulsu wzrostowego.

AUDUSD

Z kolei na AUDUSD w ubiegłym tygodniu doszło do silnego spadku, który jest obecnie korygowany. Oczekiwanie na sygnał z wykresu 30-minutowego będzie miało miejsce standardowo w strefie zniesienia impulsu spadkowego (33-66%).

Strategię Tylko Dołki i Szczyty możesz poznać na seminarium XM w Warszawie >>

W tym przypadku bardziej interesują mnie górny zakres strefy od 50% i solidny sygnał powrotu do spadków.

ZŁOTO

Obecny tydzień na złocie otworzył się luką spadkową, która jednak szybko została domknięta. Sporych rozmiarów świeca wzrostowa z pierwszych godzin sesji może wskazywać na potencjał do głębszej korekty.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Jeśli taka faktycznie będzie miała miejsce, to ciekawym miejscem na shorta będą okolice 66-procentowego zniesienia impulsu spadkowego. Właśnie tam cena poruszała się w wąskim zakresie przez pierwszą połowę minionego tygodnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here