Naga MarketsCały czas silny pozostaje funt szterling, a na parach z tą walutą dalej postępują ruchu impulsów. Co za tym idzie, wciąż aktualne do obserwacji pozostają pary z wczorajszego przeglądu. Dodatkowo jednak ciekawie zaczęły wyglądać niektóre pary z jenem, a na USDCAD pojawił się sygnał sprzedażowy.

USDCAD

O trendzie spadkowym na parze walutowej USDCAD pisałem już wielokrotnie, dlatego jeśli śledzisz moje przeglądy z pewnością widziałeś, że poluje na zakończenia korekt. Cena weszła dziś, a w zasadzie już wczoraj w nocy do strefy zniesienia, gdzie strategia zakłada poszukiwanie zakończenia korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Potencjalnym zakończeniem korekty jest zmiana sekwencji dołków i szczytów z rosnących na spadkowe. Tego szukam na wykresie 30-minutowym, który załączyłem poniżej. Cena zeszła pod 20 SMA utworzył się niższy szczyt, a następnie doszło do zamknięcia pod ostatnim dołkiem.

Świeca, która zamknęła się pod tym dołkiem stanowiła sygnał do zajęcia pozycji krótkiej. Stop loss ponad niższym szczytem testujący od dołu 20 SMA. Połowa pozycji (o ile wcześniej nie zostanie wybity SL) będzie zamykana na poziomie 1R, a reszta dalej będzie pracowała.

Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY.
Gdzie i kiedy? 21 października, Warszawa

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]

AUDJPY

Para walutowa AUDJPY wybiła się ponad ostatni szczytu, co wskazuje na kontynuację krótkoterminowego trendu wzrostowego. Czekam na korektę ostatniego impulsu. Jej zakończenie może przynieść okazję do kupna o ile pojawi się prawidłowy sygnał.

NZDJPY

Podobna sytuacja jak na AUDJPY z tym, że tu nowy krótkoterminowy trendu dopiero się utworzył. Silny impuls wzrostowy po wczorajszych sondażach przedwyborczych zaprowadził notowania na nowe maksima. Czekam na korektę.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here