Naga MarketsWczorajsza decyzja EBC wywołała spore ruchy na euro, co na niektórych parach z tą walutą doprowadziło w końcu do korekt w tendencji wzrostowej, a główna para przeszła w trend spadkowy. Dodatkowo swoją siłę pokazuje dolar amerykański.

EURAUD

Osłabienie euro w stosunku do słabego dolara australijskiego poskutkowało korektą, gdzie testowane jest 50-procentowe zniesienie ostatniego impulsu wzrostowego oraz 20-okresowa SMA, która zapewnia wsparcie dynamiczne.

Trend jednak wciąż pozostaje wzrostowy, a zatem można rozglądać się za sygnałami kupna na wykresie 30-minutowym. Gdyby jednak na interwale 4-godzinnym notowania zamknęły się pod zniesieniem 66%, para wypadnie z listy obserwacyjnej.

GBPAUD

Również na GBPAUD mamy korektę, która dotarła wczoraj do strefy wsparcia. Nocą pojawił się nawet sygnał zakupowy, jednak nie zapewniał on korzystnego stosunku zysku do ryzyka.

Być może korekta zostanie pogłębiona, co może zaowocować okazją do wejścia w pozycję długą, zgodną z panującym trendem.

EURNZD

Sytuacja podobna jak na EURAUD. Trend wzrostowy, a więc szukać można okazji do kupna.

EURUSD

Główna para walutowa nie gościła ostatnio zbyt często w przeglądach dla strategii TDiS z uwagi na krótkoterminową konsolidację. Jednak wczorajsze wybicie dołem sprawia, że EURUSD ponownie wraca ‘na radar’. Sygnał sprzedażowy po korekcie może bowiem stanowić okazję na dołączenie do spadkowego momentum.

EURCAD

Krótkoterminowy trend wzrostowy + korekta spadkowa ostatniego impulsu. Dołki i szczyty na wykresie M30 = LONG.

GBPCAD

Na GBPCAD widać niewielką korektę ostatnich spadków, która testuje 33-procentowe zniesienie. Sygnałów kupna szukać można do czasu zamknięcia na H4 pod zniesieniem 66%.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

Złoto

W wyniku umocnienia dolara amerykańskiego, notowania złotego kruszcu kontynuują trend spadkowy wybijając nowe minima. Potencjalna korekta wzrostowa może skłaniać do poszukiwania okazji sprzedażowych.

USDCHF

Wczoraj pojawił się sygnał kupna na USDCHF w strefie wsparcia (jasnoniebieskie prostokąt). Jak widać na wykresie poniżej, sygnał okazał się zyskowny, a część pozycji cały czas pracuje w zgodzie z trendem . Kupujący wypchnęli cenę na nowe maksima i można tu będzie szukać kolejnych okazji do wejścia w long po ewentualnej korekcie.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here