Naga MarketsW miniony piątek pisałem o trzech instrumentach wartych uwagi jeśli chodzi o strategię Tylko Dołki i Szczyty. Na jednym z nich pojawił się nawet prawidłowy sygnał kupna o czym więcej w poniższym wpisie.

NZDCAD

Wspomniany sygnał kupna pojawił się na parze NZDCAD po zamknięciu świecy z godz. 14:30 CET. Osobiście już wtedy nie handlowałem, natomiast jeśli ktoś zajmował pozycję to była ona prawidłowa. Do zamknięcia sesji połowa pozycji zostałaby zamknięta z zyskiem 1R, natomiast druga połowa… i tu istotna rzecz.

Jako, że w weekend miały miejsce wybory w Nowej Zelandii, co niewątpliwie jest bardzo ważnym wydarzeniem, nie ma sensu zostawiać pozycji na weekend z uwagi na to, że rynek może się otworzyć luką. Tak właśnie było w przypadku NZDCAD. Trudno przewidzieć jak duża będzie luka i lepiej nie narażać się na potencjalne straty związane z jej wystąpienie. Zawsze można przecież szukać kolejnych okazji jeśli trend będzie kontynuowany.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

Nic ciekawego na wykresach

Obecnie na wykresach obserwowanych walorów nie dzieje się nic godnego uwagi. Brakuje nowych impulsów, a niektóre pary walutowej ugrzęzły w konsolidacji. Wszystko wskazuje na to, że poniedziałek nie będzie obfitował w żadne setupy i może dobrze, bo poniedziałkowe ruchu często okazują się być mylące.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na to, by nie szukać nic na siłę. To ważne w przypadku tej strategii jak i każdej innej. Jeśli nie widać na wykresie wyraźnego trendu, gdzie po korekcie można szukać sygnałów, należy odpuścić i poczekać aż odpowiednie warunki rynkowe się pojawią. Wymuszanie setupów to w zasadzie nic innego jak oznaka over-tradingu, który na pewno nie sprawi, że nasz rachunek będzie wzrastał.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here