Naga MarketsW dzisiejszym przeglądzie sporo instrumentów do omówienia. Część z nich pokrywa się z przedstawianymi wczoraj, ale sytuacja trochę się zmieniła dlatego warto je przypomnieć.

GBPAUD

Omawiana wczoraj para GBPAUD weszła do strefy wsparcia. Nie pojawił się jednak prawidłowy sygnał, a notowania ruszyły w kierunku maksimów. Być może po utworzeniu kolejnego impulsu wzrostowego, korekta przyniesie okazję do kupna.

Te artykuły również Cię zainteresują
NZDUSD

Wczorajsza decyzja FOMC spowodowała umocnienie greenbacka do najsilniejszej wówczas waluty jaką pozostawał dolar nowozelandzki. Testowane jest obecnie dolne ograniczenie strefy wsparcia (zniesienie 66%) oraz 20-okresowa SMA, co stanowi dodatkowy czynnik konfluencji. Być może trafi się tu jakiś sygnał na long. Zamknięcie na H4 pod 66-procentowym zniesieniem sprawi z kolei, że para wypadnie z listy obserwacyjnej.

USDCHF

Para ta wraz z dynamicznym impulsem przeszła do trendu wzrostowego, gdzie można będzie szukać okazji do kupna po korekcie.

EURNZD

Wyraźny impuls spadkowy na EURNZD. Zdrowa korekta, a konkretnie oznaki jej zakończenia na wykresie 30-minutowym mogą dać okazję do krótkiej sprzedaży. Notowania znalazły się już w strefie oporu (33-66%).

Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY.
Gdzie i kiedy? 21 października, Warszawa

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]

NZDJPY

Do strefy wsparcia wkracza NZDJPY. Tu szukać będę sygnałów kupna, zgodnie z panującym trendem wzrostowym.

Złoto

Na złocie czekałem wczoraj na sygnał sprzedażowy w strefie oporu. Takowy się nie pojawił, natomiast widzimy kolejny impuls spadkowy. Teraz być może jego korekta będzie stanowiła okazje na dołączenie do krótkoterminowego trendu spadkowego.

EURCAD

W strefie wsparcia znalazła się para EURCAD. Można zatem przejść na wykres 30-minutowy i szukać oznak zakończenia korekty, zgodnie ze strategią.

AUDCAD

Podobna sytuacja na AUDCAD. Warto jednak zwrócić tu uwagę na momentum spadkowe, które szybko zniosło zyski wypracowywane dużo wolniej.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

Lepiej widać tę sytuację na wykresie M30. Podejmowanie decyzji o zajęciu pozycji długiej w takiej sytuacji będzie miało miejsce jeśli oczywiście pojawi się prawidłowy sygnał uformowany ponad 20-okresową SMA z wykresu 30-minutowego.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here