Naga MarketsJak na razie brak sygnałów w tym tygodniu (o odpowiedniej porze). Być może jednak ten stan rzeczy zmieni się w najbliższym czasie. Na kilku instrumentach zaczynają klarować się nowe trendy, a inne wchodzą do strefy lokacji, w których można szukać setupów kończących korektę. Więcej o tym w poniższym przeglądzie.

AUDJPY

Para walutowa AUDJPY wybija się ponad obszar oporu widoczny na poniższym wykresie 4-godzinnym tworząc przy tym kolejny impuls wzrostowy. Kontynuacja trendu, a następnie korekta ostatniego impulsu może przynieść okazję do kupna.

NZDJPY

Podobna sytuacja ma miejsce na parze NZDJPY. Wspominałem o niej wczoraj, gdyż właśnie tam utworzył się prawidłowy sygnał kupna. Było to jednak w godzinach nocnych, a więc sygnał ten został pominięty. Może zakończenie korekty nowego impulsu da kolejną okazję na dołączenie do trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY.
Gdzie i kiedy? 21 października, Warszawa

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]

GBPAUD

Para walutowa GBPAUD wchodzi właśnie do strefy wsparcia wyznaczanej przez zakres zniesienia od 33 do 66% ostatniego impulsu wzrostowego. Jeśli w następstwie tej korekty pojawi się sygnał świadczący o jej zakończeniu i powrocie do trendu wzrostowego – będę zajmował pozycję długą.


NZDUSD

Umocnienie kiwi widoczne jest także na parze walutowej NZDUSD, która wybija się z konsolidacji. Nowy, wyższy szczyt oraz obecność notowań ponad 20-okresową SMA świadczyć może o kontynuacji trendu wzrostowego. Zdrowy ruch korygujący impuls, który właśnie się tworzy może przynieść okazję do kupna. Warto jednak uważać na parach notowanych z USD, bowiem dziś o godz. 20-tej poznamy decyzję FOMC odnośnie polityki monetarnej.


AUDCAD

Od 6-go września sprzedający na parze walutowej AUDCAD nie mogli sobie poradzić ze wsparciem w okolicach 0.9705. Kolejne próby ustanawiania nowych dołków kończyły się porażką, aż w końcu cena zaczęła tworzyć sekwencje wzrostową. Obecnie widoczny jest impuls wzrostowy, który wypchnął notowania znacznie ponad 20-okresową SMA. Trend krótkoterminowy zaczyna zatem ulegać zmianie, co może nieść za sobą okazję do kupna w kolejnych dniach.

NZDCAD

Podobnie wygląda sytuacja na NZDCAD z tym, że ta para wydaje się być jeszcze silniejsza. Nie pozostaje nic innego jak czekać na korektę impulsu i szukać okazji do kupna.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here