Naga MarketsWe wczorajszym przeglądzie instrumentów dla strategii Tylko Dołki i Szczyty zwracałem uwagę na CADJPY, złoto, NZDUSD, USDCAD i GBPUSD. Dziś sytuacja wygląda juz nieco inaczej dlatego też wrócę do części tych walorów, by ponownie się im przyjrzeć.

Złoto

Na złocie pojawił się wczoraj wieczorem (godz. 19:00) sygnał kupna. Nie zawarłem jednak tej transakcji z dwóch powodów. Po pierwsze nie obserwowałem już wykresów, a po drugie oświadczenie FOMC nie pozwalało mi na taką transakcję.

Poniżej ukazany jest wspomniany sygnał zakupowy, który powstał na zamknięciu świecy z godz. 19:00 czasu polskiego (cena 1277.12). Potencjalny stop loss znalazłby się wtedy pod jednym z zaznaczonych strzałkami dołków. Ruch wzrostowy jaki nastąpił spowodowałby zamknięcie części pozycji z zyskiem i zabezpieczenie pozostałej.

Omawiam ten sygnał nie bez powodu, bowiem od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie przeprowadzenie ‘eksperymentu’, gdzie na jakimś niewielkim rachunku otwierałbym pozycje zgodnie ze strategią, ale bez uwzględniania danych makro. Sam jestem ciekaw wyników także myślę, że za jakiś czas rozwinę ten temat.

NZDUSD i USDCAD

Sytuacja od wczoraj zmieniła się na dwóch wymienionych wyżej walorach. Jeśli chodzi o NZDUSD to niepokoiła mnie wczoraj bliska obecność wsparcia. Tam też ruch wzrostowy doprowadził do ustanowienia wyższego szczytu w związku z czym nie będę szukał tam okazji do sprzedaży.

Z kolei na USDCAD uformował się niższy dołek po silnym impulsie spadkowym. Takie zachowanie akcji cenowej wyklucza tę parę z listy obserwacyjnej.

Jak testować pomysły i strategię inwestycyjne? Odpowiedzią jest program Forex Tester. Przejdź do artykułu opisującego niektóre z jego możliwości >>

GBPAUD

Na parze walutowej GBPAUD cały czas tworzy się dynamiczny impuls spadkowy, który sprowadził notowania do nowego dołka. Jeśli pojawi się prawidłowa korekta tego impulsu zacznę rozglądać się za okazjami sprzedażowymi.

AUDJPY

Para walutowa AUDJPY przeszła do krótkoterminowego trendu wzrostowego. W związku z tym mogą pojawić się okazje do kupna w najbliższej przyszłości.

Strategię Tylko Dołki i Szczyty wypróbować możesz na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here