Naga MarketsOstatnia transakcja na GBPJPY, o której wspominałem w przeglądzie z 11-go października zakończyła się zyskiem. Część pozycji na 1R, pozostała na BE. Mimo, że rynek skierował się ostatecznie w przeciwnym kierunku i tak wyszedłem z transakcji obronną ręką, co akurat jest zasługą sposobu zarządzania pozycjami.

Na rynkach obecnie nie dzieje się zbyt ciekawie, kiedy patrzymy pod kątem strategii Tylko Dołki i Szczyty. Poza tym jest piątek, w dodatku trzynastego 😉 Sporo par walutowych wydaje się zmieniać krótkoterminowy kierunek i być może jakieś fajne okazje pojawią się w przyszłym tygodniu. Zobaczmy jednak, co może mieć ‘potencjał’ w najbliższym czasie…

… jeszcze jedno. Zapraszam wszystkich zainteresowanych tradingiem w oparciu o akcję cenową na bezpłatne seminarium Price Action Day, które będzie miało miejsce 21-go października w Warszawie. Będę miał tam przyjemność mówić o setupach PA i nawiąże także do jednego z elementów prezentowanej strategii.

Złoto

Silny impuls wzrostowy szybko zaprowadził notowania złotego kruszcu ponad dwa wcześniejsze szczyty. Następnie pojawił się korekta do 20-okresowej SMA i kolejne maksima. Obserwuje ten rynek w poszukiwaniu okazji do kupna.

EURAUD

Niby impuls wzrostowy, niby korekta do strefy zniesienia 33-66%, ale jakoś na razie jej końca nie widać. Potrzebowałbym tu naprawdę silnego sygnału zakupowego żeby rozważać wejście w pozycje długą.

AUDUSD

Nieśmiała i powolna zmiana trendu krótkoterminowego na AUDUSD. Dołki i szczyty zaczynają formować się na coraz wyższych poziomach, a do tego notowania na wykresie 4-godzinnym zamykają się ostatnio ponad zniesieniem 66% ostatniego impulsu.

EURNZD

Sytuacja podobna do tej na EURAUD z tym, że w tym przypadku impuls wzrostowy był o wiele silniejszy. Niepokoi jednak siła strony podażowej, która uaktywniła się na kluczowym poziomie oporu. Jedynie silny sygnał zakupowy skłoni mnie do spekulacji na wzrost notowań.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here