Naga MarketsNowy tydzień rozpoczęty od sesji azjatyckiej przyniósł kilka sygnałów m. in. na parach NZDCAD, GBPCAD , CADJPY, AUDCAD (wszystkie kwotowane z dolarem kanadyjskim). Jak jednak wcześniej pisałem, handluje tylko w trakcie sesji europejskiej i częściowo amerykańskiej, a poza tym sygnały tworzące się w nocy mają dla mnie mniejsze znaczenie.

Dziś natomiast mogą pojawić się sygnały na innych walorach. Na kilku z nich cena weszła do strefy wsparcia / oporu. Nie lubię jednak za bardzo zawierać transakcji w poniedziałek i zazwyczaj wolę poczekać pierwsze 24-godziny nowego tygodnia. Wróćmy teraz do wykresów.

USDJPY

Notowania pary walutowej USDJPY rozpoczęły nowy tydzień od luki wzrostowej i zamknęły się na wykresie 4-godzinnym ponad 50% zniesieniem ostatniego impulsu wzrostowego. Obecnie testowana jest 20-okresowa SMA, a obecność kursu w strefie oporu kwalifikuje tę parę do poszukiwania okazji sprzedażowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDCAD

W ubiegłym tygodniu trend kontynuowany był trend spadkowy na parze USDCAD. Obecnie trwa cofnięcie po impulsie spadkowym, gdzie notowania zbliżają się do strefy zniesienie 33-66%, w której można rozglądać się za sygnałami do krótkiej sprzedaży.

AUDUSD

Nowy impuls wzrostowy utworzył się na AUDUSD o czym wspominałem w trakcie ostatniego przeglądu. Trwająca właśnie korekta testuje zarówno 50% zniesienie tego impulsu jak i 20-okresową SMA. Prawidłowy sygnał zakupowy może skłaniać do wejścia w pozycje długą.

NZDUSD

Na parze walutowej NZDUSD widoczne było silne odbicie dynamiczne odbicie od ważnego oporu, o którym pisałem w piątkowej analizie. Notowania zamknęły się nieznacznie pod 66% zniesieniem ostatniego impulsu wzrostowego, jednak prawidłowy sygnał kupna może stanowić tu okazję do wejścia w longa.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here