Naga MarketsSpłaty wierzytelności należnych Grupie Best wyniosły 82,8 mln zł w III kw.Warszawa, 14.10.2021 (ISBnews) – Spłaty wierzytelności z zarządzanych portfeli należne Grupie Best wyniosły 82,8 mln zł w III kwartale br., tj. o 3% więcej w skali roku, podała spółka. Narastająco od początku roku spłaty sięgnęły 267,9 mln zł (wzrost o 10% r/r). Grupa Best nabyła w III kw. portfele wierzytelności o wartości nominalnej 5,7 mln zł za kwotę 1,2 mln zł.

Łączne spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności w III kwartale br. wyniosły 94,6 mln zł (+6% r/r), a po 9 miesiącach 304 mln zł (+12% r/r), podano.„Osiągany regularnie wysoki poziom spłat, pomimo niewielkich inwestycji w nowe portfele w ostatnich trzech latach, to efekt rosnącej efektywności naszych operacji i skuteczności stosowanych strategii windykacyjnych, a także przemyślanej, konsekwentnej polityki inwestycyjnej. Po okresie ograniczonych inwestycji w nowe portfele, chcemy być beneficjentem spodziewanego ożywienia na rynku wierzytelności nieregularnych. Już teraz obserwujemy zwiększoną podaż portfeli. Jednocześnie wszystkie podmioty z naszej branży aktywnie szukają okazji do inwestycji, co w efekcie sprawia, że ceny w przetargach są obecnie wysokie. Według nas, trochę za wysokie. My trzymamy się naszej sprawdzonej polityki inwestycyjnej, która jest kluczem do utrzymania wysokiej rentowności” – powiedział prezes Best Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

W III kwartale br. Grupa Best nabyła portfele wierzytelności o wartości nominalnej 5,7 mln zł za kwotę 1,2 mln zł. Narastająco od początku roku wartość nominalna nabytych portfeli wyniosła 42,2 mln zł, za kwotę 10,2 mln zł.

„Od strony finansowej i operacyjnej, jesteśmy przygotowani na znaczące zwiększenie inwestycji w nowe portfele wierzytelności. Bierzemy aktywnie udział w ogłaszanych przetargach. Spodziewam się, że nasze nakłady na nowe portfele w przyszłym roku wzrosną” – dodał Borusowski.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 295,14 mln zł w 2020 r.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here