Naga MarketsRosnące bezrobocie, niskie pensje oraz wygórowane oczekiwania pracodawców – oto powody rezygnacji ze stałego etatu. Co w zamian? Własna firma oraz zawodowa niezależność. 

usd

Dlaczego tak chętnie zakładamy własne firmy? 

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy. Osoby, które dotknęła ciężka sytuacja na rynku pracy różnie sobie radzą – poszukują nowej pracy, wyjeżdżają za granicę, zakładają własną firmę. Prowadzenie własnego biznesu jest nie tylko koniecznością dla bezrobotnych, lecz również marzeniem wielu osób, które mają swoje pomysły i chcą je zrealizować. Dla takich ludzi istnieją możliwości wsparcia w postaci dotacji unijnych, specjalnych ofert kredytowych oraz programów operacyjnych – te opcje pozwalają wcielić w życie pomysł na własną działalność nawet wtedy, gdy ktoś nie dysponuje własnymi funduszami.

Skąd pozyskać środki na działalność gospodarczą? 

Każdy biznes trzeba najpierw rozkręcić. Nim firma przyniesie zyski, trzeba w nią sporo zainwestować. Skąd jednak wziąć fundusze niezbędne na poczynienie takich inwestycji?

Przy wielu okazjach wybierane są dotacje unijne jako te najkorzystniejsze i często nie trzeba ich zwracać, jeśli biznes się rozwinie. Jednak łatwiej uzyskać kredyty dla firm, które przy wyborze najlepszej opcji okazują się bardzo opłacalne (niskie oprocentowanie, duże kwoty, dobre zabezpieczenia). Obecnie wiele banków przyznaje tego rodzaju kredyty na dowolny cel związany z rozpoczęciem własnego biznesu. Wśród tych banków, które wyjątkowo sprzyjają przedsiębiorcom, ważne miejsce zajmuje Idea Bank (https://www.ideabank.pl/). Oferta tego banku może okazać się cennym sojusznikiem przedsiębiorców, i to na każdym etapie prowadzonej przez nich działalności.

Jak wyglądają standardowe kredyty na rozpoczęcie własnego biznesu? Pieniądze otrzymuje się w kwocie pozwalającej na pokrycie nawet 100% wartości inwestycji, a czas przetwarzania wniosku jest stale skracany. Coraz częściej można uzyskać gotówkę nawet w 24 godziny, na przejrzystych zasadach i bez konieczności dostarczania dużej liczby dokumentów. W przyznawaniu kredytów dla firm biorą udział banki obecne w krajach UE.

Walka o unijne dotacje lub kredyt bankowy, dzięki któremu może spełnić się marzenie o zawodowej niezależności – oto opcje, z których mogą skorzystać młodzi, ambitni i zniechęceni sytuacją panującą na rynku pracy Polacy. Umiejętne korzystanie z takich możliwości to pierwszy krok w stronę sukcesu w świecie wielkiego biznesu, który z pewnością warto wykonać.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

  1. Jestem małym przedsiębiorcom długo myslałaem na czym można zarobić w naszej miejscowości w końcu ze wspólnikiem wymyśliliśmy coś. Jakoś się to kręci chociaż rynek trudny i nie pewny na początku było ciężko bo zanim zaczeliśmy generować zyski to już były opłaty ale powoli daliśmy radę bo mieliśmy wkład własny inaczej nie było by szans.

  2. Własna firma to zawodowa niezależność, ale też osobista odpowiedzialność. Decydując się na taki krok trudno o tym nie pamiętać. Do tego wystarczy znaleźć niszę na rynku i już można brać kredyt. 🙂

  3. Myślałam o finansowaniu ze środków unijnych, takich z urzędu pracy ale przerażają mnie podatki i opłaty. Nie wiem czy chcę mi się w to bawić, to nie jest kraj dla przedsiębiorców.

  4. Własna firma super pomysł pod warunkiem że mamy wkład własny i dobry pomysł na biznes, w przeciwnym razie nie ma sensu sie pakować w papierki i rejestracje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here