Naga MarketsCommodity Futures Trading Commission opublikowała cotygodniowy raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych na rynku kontraktów. Jego najnowsza odsłona wskazuje na umiarkowany wzrost pozycji długich na EUR/USD, sygnalizując zmianę nastrojów na tej parze po dość długim spadku.

  • Pozycje długie na euro wzrosły o 1,9 proc. do 12 proc.
  • Mimo spadku longów, funt pozostał najbardziej wykupioną spośród walut G10
  • Spekulanci stawiają na spadek kursu franka szwajcarskiego

Spekulanci stawiają na wzrost euro i funta oraz spadek franka

Dane CFTC dotyczące pozycjonowania spekulacyjnego wykazały, że w tygodniu kończącym się 20 kwietnia pozycjonowanie netto na EUR/USD wzrosło o 1,9 proc. do 12 proc. Był to pierwszy istotny wzrost pozycjonowania netto na tej parze od stycznia, biorąc pod uwagę, że spekulanci konsekwentnie zmniejszali swoje długie pozycje na euro w 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
CFTC, Macrobond, ING
CFTC, Macrobond, ING

Ruch ten odzwierciedla wyraźną zmianę nastrojów na EUR/USD. Dzięki konfluencji słabnącego dolara i nieco lepszych perspektyw na ożywienie gospodarcze w strefie euro, do czego przyczynić ma się m.in. szybsze wprowadzenie szczepionek, spekulanci zaczęli stawiać na ponowny wzrost notowań wspólnej waluty wobec dolara amerykańskiego.

Warto także zwrócić uwagę, że choć funt szterling doświadczył umiarkowanego spadku (o 1,8 proc.) pozycji długich netto, to udało mu się zachować status najbardziej wykupionej waluty w grupie G10.

Ekonomiści ING uważają, że długie pozycje netto na funcie utrzymają się dzięki optymistycznym oczekiwaniom dotyczącym ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii, które zostały podsycone szybkimi szczepieniami i luźniejszymi środkami ograniczającymi rozprzestrzenianie się wirusa.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig wykres | kryptowaluty kursy | akcje pgnig | akcje pgnig forum | nasdaq akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułVatnak Vat-Ho objął stanowisko chief business officer w Ryvu Therapeutics
Następny artykułEminem sprzedaje kolekcję tokenów NFT!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here