Naga MarketsKurs dolara wraca do łask. Spekulanci znowu zainteresowani USD, pokazuje raport COTW poniedziałek o godzinie 15:30 czasu wschodniego (EST), Commodity Futures Trading Commission opublikowała raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji obejmującej tydzień do 30 czerwca br. wynika, że spekulanci po raz pierwszy od 6 tygodni wrócili do kupowania dolara. Umocnienie USD do wszystkich 10 kluczowych walut pomogło zmniejszyć liczbę pozycji krótkich o 16 proc., głównie w stosunku do euro.

  • Istotnie zmniejszyła się liczba pozycji krótkich na dolarze amerykańskim
  • Raport COT wyjątkowo opublikowany został w poniedziałek
  • Spekulanci likwidowali longi na JPY

Wrócił popyt na dolara w tygodniu kończącym czerwiec

Poniższe podsumowanie naświetla pozycje na kontraktach futures i zmiany dokonane przez spekulantów, takich jak fundusze hedgingowe i CTA na rynku Forex do ostatniego wtorku, 30. czerwca 2020 r. Wyjątkowo, raport COT został opublikowany w poniedziałek, 6. lipca, gdyż piątek był w USA dniem wolnym.

Dolar umocnił się wobec wszystkich dziesięciu kontraktów walutowych IMM, podczas gdy indeks dolara wzrósł o 0,8%. W odpowiedzi na te zmiany, spekulanci obniżyli niedźwiedzie zakłady o 16 proc. do 15,1 miliarda dolarów. W ciągu ostatnich 6 tygodni, raportowany był pierwszym kiedy skupowano dolara.

Większość działań koncentrowała się na parze walutowej EUR/USD, przy czym pozycje długie netto zredukowane zostały o 16 proc. (2,4 miliarda euro), z poziomu najwyższego od dwóch lat. Inne mniejsze, ale wciąż zauważalne zmiany, to likwidacja longów na JPY i dodatkowa krótka sprzedaż funta brytyjskiego.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.


Dolar australijski, który wzrósł o ponad 25 proc. od marcowego minimum, doświadczył dalszego pokrywania pozycji krótkich, co wskazuje, że spekulanci byli najmniej niedźwiedzi od ponad dwóch lat.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here