Naga MarketsCommodity Futures Trading Commission opublikowała cotygodniowy raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych na rynku kontraktów. Z jego najnowszej publikacji wynika, że w ostatnim czasie zauważalnie spadła ilość pozycji krótkich na dolarze kanadyjskim (CAD).

  • Inwestorzy przestają handlować na spadki dolara kanadyjskiego
  • Kursy euro i funta rosną wraz ze wzrostem pozycji długich na EUR i GBP

Spekulanci spodziewają się dalszej aprecjacji kursu funta i euro

Równocześnie odnotowano także relatywnie nieduży wzrost pozycji długich na euro i funcie szterlingu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane CFTC wskazują, że zarówno na notowaniach euro jak i funta, w dalszym ciągu utrzymuje się byczy sentyment. Oznacza to, że ilość pozycji długich przewyższa ilość pozycji krótkich.

Tendencje te widać także na notowaniach par walutowych EUR/USD i GBP/USD. Kurs euro wzrósł bowiem w ostatnim czasie w okolice 1,23 USD, co jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018 roku. W tym samym czasie, kurs funta zbliżył się do 1,36 USD, co z kolei jest najwyższą wyceną szterlinga od maja 2018 r.

Nie można przy tym wykluczyć, iż w najbliższym czasie kurs funta wzrośnie jeszcze bardziej. Osiągniecie porozumienia handlowego między Wielką Brytanią a Unią Europejską w znacznym stopniu zmniejszyło bowiem niepewność na rynku walutowym.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, ze jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 1,3780 USD.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

GBPUSD Weekly

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena złota, srebra i ropy naftowej w lokalnej konsolidacji 30 grudnia
Następny artykułKurs franka (CHF/PLN) i dolar (USD/PLN) mocniej w dół w środę, jednak złoty nadal słaby
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here