Naga Markets

Wykres Tesli robi wrażenie, akcje przegoniły najlepsze spółki memowe twierdzi Maciej Leściorz z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 23 lutego 2023 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News omówiono szereg amerykańskich spółek, porównano wyceny Tesli i Lucid oraz przyjrzano się cenom ropy naftowej. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości ze świata finansów.

  • Z czego wynikają wzrosty na spółkach memowych tj. AMC i Gamestop?
  • Jak wyglądają nastroje inwestorów w kontekście silnego wzrostu akcji Tesli?
  • Dlaczego ceny ropy naftowej spadają mimo, że podaż wciąż się utrzymuje?Tesla to w dalszym ciągu największa spółka motoryzacyjna

Mamy bardzo ciekawą sytuację dotyczącą Tesli. Akcje spółki podrożały od początku roku o około 100%. Elon Musk może się pochwalić wzrostem cen giełdowych i tym, że jego firma osiąga solidne zyski. Porównując Teslę z innymi firmami np. chińską konkurencją.

Na pewno wykres Tesli robi wrażenie. To co mówiliśmy o spółkach memowych nawet w przypadku tych najlepszych mamy wzrost 40%, a spółka Elona Muska aż 100%, a tutaj mówimy o jednej z największych spółek technologicznych i największy producent samochodów pod względem kapitalizacji rynkowej. Tesla to w dalszym ciągu największa spółka motoryzacyjna – oznajmił Maciej Leściorz.

Tymczasem ceny ropy naftowej odnotowują wyjątkowy cykl 6-dniowego spadku. Zapasy w USA są najwyższe od czerwca 2021 roku. Jednocześnie niektóre banki z Wall Street np. Morgan Stanley obniżyły swoją tegoroczną prognozę dla czarnego złota.

Patrząc szeroko na rynku ropy w ostatnim czasie trochę „wiało nudą”. Jeszcze niedawno te same banki o których wspomniałeś wyceniały 100 USD za baryłkę w obawie o szoki, które miały się pojawić po wprowadzeniu kolejnego pakietu sankcji na Rosję. Rosja jednak cały czas sprzedaje czarne złoto, choć zmienili odbiorców, co sprawiło, że podaż globalna utrzymuje się na relatywnie zbliżonym poziomie. Co najważniejsze przez to, że ta globalna podaż nie została zachwiana cena ropy pozostaje stabilna – podkreślił ekspert.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxia
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDokąd wzrośnie kurs dolara? Okazje tygodnia na rynkach – AUD/USD, SILVER i CAD/JPY
Następny artykułCena złota delikatnie w górę
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.