Naga MarketsSpekulacja wraca na amerykańską giełdę? Akcje AMC w górę o 15%Spekulacja może wrócić na Wall Street, szczególnie jeśli chodzi o popularną wśród drobnych inwestorów spółkę AMC. Szokującą wiadomość przekazał w poniedziałek wieczorem burmistrz Nowego Jorku, Andrew Cuomo, który zapowiedział, że sieci kin będą mogły otworzyć się nawet już w przyszłym tygodniu w związku z luzowaniem restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Informacja ta jest ulgą dla branży kinowej, która przeżywała prawdziwy kataklizm z uwagi na wielomiesięczne ograniczenia.

Akcje AMC w górę o 15%

Jedną z najpopularniejszych spółek wśród inwestorów indywidualnych na amerykańskim parkiecie była AMC. To właściciel jednej z największych w USA sieci kin, którego finanse zostały mocno nadwyrężone z uwagi na pandemię i panujące restrykcje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spekulacja opanowała notowania spółki na przełomie stycznia i lutego, właśnie wtedy, kiedy do czerwoności rozgrzany został także kurs akcji GameStop. W przypadku AMC, też było naprawdę ciekawie.

Zakres zmienności notowań spółki był wtedy ekstremalnie wysoki. Warto wspomnieć, że akcje AMC kończyły 2020 rok z ceną zamknięcia 2,12 dol., a jeszcze 14 stycznia kosztowały 2,18 dol. Wystarczyło zaledwie osiem sesji, aby cena wzrosła aż o 855% do 20,36 dol.!

Gwałtowny wzrost przyniósł także następujące po nim mocne załamanie. Kurs akcji na zamknięciu zeszłego tygodnia był na 5,70 dol. To strata ponad 71% od lokalnego szczytu z końca stycznia.

Wspomniana we wstępie informacja o otwarciu in wywołała wystrzał notowań w górę o 14,91% w ciągu końcówki poniedziałkowej sesji. Akcje drożeją o kolejne 3,5% w pre-market.

Zobacz również: Jak zainwestować w amerykańskie akcje w Plus500?

AMC zamierza otworzyć 13 swoich placówek od 5 marca. Liczba widzów jest ograniczona do 25% pojemności kina i maksymalnie 50 osób. Choć kina mogły być już wcześniej otwarte w innych lokalizacjach, to aglomeracja taka jak Nowy Jork czy Los Angeles przyciągają olbrzymie rzesze kinomanów.

Oświadczenie burmistrza Andrew Cuomo jest kolejnym ważnym krokiem w przywrócenia zdrowia branży kinowej i naszej spółce. – zaznaczył CEO AMC Adam Aron w oświadczeniu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy gieldowe | notowanie pgnig | kurs złotówki | kursy kryptowalut | index dow jones |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here