Naga MarketsPortal Comparic.pl wraz ze wsparciem partnera Purple Trading kontynuuje serię edukacyjną „Rozmowy Traderów”, w ramach której rozmawiamy ze znanymi ekspertami rynku. Podczas minionych spotkań inwestorzy mieli możliwość wysłuchać rozmowy m.in z Andrzejem Haraburdą, Grzegorzem Moskwą, Mr Yogi, natomiast już 14 kwietnia  o 19:00 odbędzie się spotkanie z popularnym traderem – Pawłem Szwajcarem FX.


Zmienność daje wiele okazji, ale trzeba też szczególnie uważać!

Z racji wyjątkową sytuację rynkową oraz na bardzo pozytywny odbiór pierwszego webinaru z Pawłem Szwajcarem, zdecydowaliśmy się zaprosić go ponownie na spotkanie z czytelnikami Comparic.pl. Oto krótka zapowiedź, w której Paweł “napoczyna” kwestie, które będą poruszone już za tydzień:

Te artykuły również Cię zainteresują
1. Podwyższona zmienność – żniwa dla traderów.
Zmienność to paliwo dla spekulujących na rynkach. Wielu uważa, że paliwem są straty – to mit!. Tylko zmienność pozwala zarabiać, szczególnie jeśli mamy bardzo zmienne rynki w krótkim okresie czasu. Często w tydzień można zarobić więcej niż w ciągu całego roku bez większej zmienności.

2. Instrumenty szczególnie wrażliwe na kryzys/krach/załamanie.
Jeśli już mamy zmienność to należy ją wykorzystać. Tutaj ważny jest dobór instrumentów do spekulacji. Ruchy na JPY czy EUR znacząco różnią się w ostatnim czasie. Bitcoin skorelowany z indeksami giełdowymi? – ostatnio taka sytuacja ma miejsce. Rynek ciągle zmienia się, ale wiele instrumentów zachowuje się tak jak zawsze w minionych kryzysach.

3. Porównanie kilku metod od początku krachu w lutym 2020.
W trakcie spotkania omówię statystyki kilku metod od początku krachu (luty 2020). Od metod typowo dostosowanych do konsolidacji i takich, które wykorzystują długie trendy. Wnioski z porównania wyników takich metod mogą zaskoczyć. Odpowiedzą też na pytanie:
skąd w ostatnim czasie pojawia się przywoływanie tzw. „czarnych łabędzi”? Czy nie ma występuje w tym przypadku inny związek przyczynowo-skutkowy i czy ta metoda ma wbudowane w sobie bankructwo po okresie wysokiej skuteczności?

4. Kryzys, krach, załamanie, ale co jak pojawi się inflacja?
Obecna sytuacja na rynkach akcji jest w wielu przypadkach podobna do 2011 roku pod względem technicznym spadków i odbicia. Jednak jest istotna różnica – plany pomocowe zapowiadające masowy dodruk. A to jest już podobne do zapowiedzi QE i luzowania pieniężnego po minimach z marca 2009 roku. Co będzie jak masowy dodruk zaleje rynki i wymknie się spod kontroli? Krach przecież minie i obudzimy się w nowych warunkach, gdzie sytuacja będzie inna niż przed kryzysem epidemicznym. Co wydarzyć się może w takich warunkach? Wzrosty akcji mimo kurczącej się gospodarki i spadków PKB? Niemożliwe? Nie to inflacja, gdzie wszyscy złożą się po części na wyjście z kryzysu.

W odróżnieniu od przyjętych standardów webinarowych, nasze spotkanie będzie mieć charakter wymiany myśli, a razem z czytelnikami Comparic.pl postaramy się poznać kluczowe doświadczenia naszego gościa.

BIORĘ UDZIAŁ W SPOTKANIU Z PAWŁEM SZWAJCAREM FX

Na naszej grupie facebookowej, można proponować zarówno pytania dla naszych gości, jak również kandydatów na gości w kolejnych webinarach. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here