Naga MarketsPo sytym posiłku amerykańscy konsumenci szykują się do celebracji kolejnej, świeckiej tradycji czyli Czsrnego Piątku. To unikalne zjawisko, w trakcie którego dochodzi nawet do fizycznej przemocy pomiędzy klientami sklepów. Spore przeceny są również jednym z tematów rozmów na Wall Street. Nie dlatego, że analitycy chcą w ten sposób zmierzyć sentyment ekonomiczny Amerykanów – w Stanach to po prostu tradycja.


Tymczasem świat obiegły pogłoski na temat możliwego powrotu do rozmów dwóch największych partii politycznych w Niemczech. Kierowana przez Martina Schultza SPD zapowiedziała, że nie zamierza wchodzić w koalicję z partią Angeli Merkel. W związku z tym obecna kanclerz nie była w stanie uformować większościowego rządu co sprawiało, że scenariusz powtórnych wyborów w Niemczech wydawał się coraz bardziej prawdopodobny.

Niepotwierdzone dotąd plotki mogą jednak wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Tylko dlatego, że SPD jest skłonne do rozmów nie oznacza, że koalicja powstanie. W takim przypadku powrócimy do planów nowych wyborów, a rozczarowani inwestorzy rozpoczną zmasowaną wyprzedaż. DAX30 otworzył się dziś rano bez niespodzianek:

O cieniu stabilności nie można mówić w przypadku Południowej Afryki. Najprostszym sposobem na przedstawienie problemów tego regionu jest to wideo. Przypadków takich jak ten jest zdecydowanie więcej i nikt nie ma wątpliwości, że prezydent Zuma ma spore problemy z wysławianiem się, prostą matematyką czy nawet liczeniem do dziesięciu. W marcu Zuma podjął kontrowersyjną decyzję zdymisjonowania kompetentnego ministra finansów ze względu na wtrącanie się ministra w kwestie finansowe prezydenta.

W ciągu kolejnych 24 godzin zarówno S&P jak i Moody’s powinny opublikować swoje aktualizacje ratingu kraju rządzonego przez Zumę. Ekonomiści spodziewają się, że obie agencje obniżą swoje prognozy. USDZAR koryguje lekko ostatnie spadki:

Run, ETH, run!

Wczoraj pisałem o kolejnym kamieniu milowym rynku kryptowalut, dziś mogę to samo napisać o Ethereum. Jeden z najpopularniejszych altcoinów zyskał 5,77% w ciągu ostatnich 24 godzin. Liczba transakcji Ethereum nieustannie rośnie, a według wyliczeń trustnodes.com 52,3% wszystkich transakcji kryptowalutami korzysta z łańcucha Ethereum. Od początku roku ETH zyskuje już ponad 4000%:

Handluj kryptowalutami również w weekend – sprawdź ofertę eToro

Tymczasem Bitcoin odbija się od poziomu ostatniego lokalnego szczytu. Czekając na wybicie warto przypomnieć, że historyczny szczyt znajduje się na $8428,17 i to on jest kolejnym oporem. Warto obserwować co się będzie działo z BTC przez weekend:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here