Naga MarketsO godzinie 11:00 na rynki wpłynął odczyt z Eurostatu dotyczący sprzedaży detalicznej w strefie euro za grudzień 2016. Konsensus rynkowy zakładał wzrost o 0,3% w ujęciu miesięcznym, a więc był optymistyczny w stosunku do poprzedniego odczytu na ujemnym poziomie -0,4%.

Ostatecznie sprzedaż detaliczna w stosunku m/m kolejny raz się zmniejszyła, tym razem o 0,3%. Co istotne, poprzedni odczyt został dodatkowo zrewidowany w dół do -0,6%.

Poznaliśmy taże dane w ujęciu rocznym. Przy poprzedniej publikacji, gdzie widniał wzrost na poziomie 2,3% (rewizja do 2,5%), tym razem spodziewano się odczytu w wysokości 1,8%. Oczekiwania rynków nie pokryły się z realiami i w stosunku r/r sprzedaż detaliczna wzrosła tylko o 1,1%.

Wszystkie dane są wyrównane sezonowo.

Sytuacja na EURUSD

Para walutowa EURUSD koryguje wczorajszy wzrost, gdzie ustanowione zostały maksima na poziomie 1.0828, co widać dobrze na poniższym wykresie 1-godzinnym. Dzisiejszy odczyt dotyczący sprzedaży detalicznej nie wpłynął jak dotąd na kurs EURUSD.

Para ta znajduje się w strefie wsparcia i jeśli spadki od wczorajszego szczytu mają być kontynuowane, istnieje prawdopodobieństwo, że przetestowany zostanie dołek ze środy przy 1.07285. Większych ruchów można się natomiast spodziewać o godz. 14:30, kiedy to opublikowane zostaną dane z amerykańskiego rynku pracy.


Przetestuj rachunek u brokera opcji binarnych uTrader! KLIKNIJ, ABY ZAINWESTOWAĆ

Broker opcji binarnych uTrader oferuje zróżnicowane stawki zwrotu. Jeżeli wygrasz, Twój rachunek powiększy się o procent od zainwestowanej stawki. Jeżeli przegrasz, niezależnie od rozmiaru porażki, nigdy nie stracisz więcej niż postawiłeś.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here