Naga MarketsSpadkowy początek tygodnia na rynku ropy naftowejNowy tydzień na rynku ropy naftowej jak na razie nie przynosi istotnych zmian w nastrojach inwestorów. Ceny tego surowca wciąż znajdują się pod presją podaży. Cena ropy WTI nieznacznie przekracza 19 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent oscylują już w okolicach 20 USD za baryłkę.

Notowania ropy wciąż pod presją. Coraz mniej wolnego miejsca w magazynach

Cieniem na perspektywach rynku ropy naftowej kładzie się niedostatek wolnego miejsca w magazynach tego surowca. To właśnie on był najważniejszą przyczyną zejścia notowań ropy do ujemnych poziomów tydzień temu – i to on sprawia, że inwestorzy obawiają się powtórzenia tego scenariusza przy wygasaniu kolejnej serii kontraktów na ropę naftową.

Wielu inwestorów zabezpiecza się przed tym scenariuszem, przerzucając się na handel kontraktami o dalszym terminie wygasania. Ten fakt jest prawdopodobnie główną przyczyną obecnej presji na notowania ropy w czerwcowym kontrakcie.

Tymczasem liczba funkcjonujących wiertni w Ameryce Północnej cały czas spada, co przynajmniej częściowo łagodzi presję związaną z nadwyżką notowań ropy. Według danych Baker Hughes, w Stanach Zjednoczonych jest już najmniej działających punktów wydobycia od lipca 2016 roku, natomiast w Kanadzie ta liczba jest najniższa od co najmniej 2000 roku.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne 27.04.2020
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne 27.04.2020


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here