Naga MarketsWall Street zaliczyło spadkową sesję, głównie za sprawą sektora przemysłowego i technologicznego. Jest to skutek kolejnej serii publikacji wyników. Z drugiej strony, 10-letnie obligacje skarbowe znalazły się na rekordowym poziomie, rentowność przekroczyła 3% po raz pierwszy od czterech lat.

Dow Jones zaliczył piątą spadkową sesję z rzędu, jest to najdłuższa seria spadków od marca 2017 roku. Wyprzedaż przyspieszyła po tym, jak przedstawiciele Caterpillara oświadczyli, że wyniki z pierwszego kwartału będą prawdopodobnie najlepsze w tym roku i pozostałe raporty powinny być nieco słabsze.

Nasdaq zanurkował aż 1,7%, tutaj głównym sprawcą jest Alphabet, którego wzrost wydatków doprowadził do spadku cen akcji o 4,5%.

Inwestorzy przypatrują się sytuacji obligacji skarbowych, które po raz pierwszy od paru lat przekroczyły poziom 3%. Jest to oznaka zbliżającej się szybko normalizacji stóp. Zazwyczaj w takich przypadkach stabilizuje się również wartość akcji. Dlatego wszyscy uczestnicy rynku są w tym momencie niepewni, stąd również wzięły się ostatnie spadki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here