Naga MarketsRadosław Chodkowski
Radosław Chodkowski podczas FxCuffs

Indeks WIG20 w trakcie wtorkowego handlu początkowo spadał poniżej 2100 pkt., następnie dynamicznie odwracając tendencję i rysując najdłuższą jednodniową świecę wzrostową od trzech miesięcy. Zdaniem Radosława Chodkowskiego, autora blogu Humanista na Giełdzie, z którym Adam Rak rozmawiał w trakcie programu Puls Rynków, spadki WIG20 powinny w efekcie odpuścić na kilka kolejnych tygodni.  środę, o godzinie 12:30, indeks blue chipów ponownie jednak traci i powraca poniżej 2100 pkt.


WIG20 powinien ustabilizować się w okolicach 2100-2150 pkt.

Odbicie indeksu WIG20 nastąpiło w momencie otwarcia sesji amerykańskiej, gdzie rynek reagował na pozytywne doniesienia dotyczące chęci zniesienia przez USA części zapowiadanych ceł dotyczących towarów z Chin. Humanista na Giełdzie we wtorkowym odbiciu (i całym ruchu z lipca oraz sierpnia) widzi podobieństwo do deprecjacji z maja, kiedy rynek również silnie tracił. Zanim doszło jednak do odbicia chwilę konsolidował na nowych minimach i dopiero później zaczął budować wyższe pozycje. Tym razem powinno być podobnie.

„Za odpuszczeniem spadków powinny przemawiać między innymi kwestie rynkowe, takie jak najnowsze wypowiedzi prezydenta USA, gdzie wiadomo, że rynek będzie musiał je zdyskontować. Patrząc natomiast na wtorkową sesję, to jest ona pod wieloma względami charakterystyczna. Rynek znalazł się na wsparciu po bardzo długiej serii impulsów spadkowych wywołanych przez czynniki zewnętrzne, gdzie widać analogie do ruchów cenowych z maja. Wtedy rynek również bardzo dynamicznie spadał, a później konsolidował na minimach” – komentował Radosław Chodkowski na antenie Comparic24.tv.

Zobacz również inny wywiad z Humanistą na Giełdzie: Analiza techniczna pozwala zarabiać (…) gdy duża część akcji spada

WIG20 z dużą zmiennością we wtorek i środę. Jeżeli wsparcie z października wytrzyma spadki powinny chwilowo odpuścić
WIG20 z dużą zmiennością we wtorek i środę. Jeżeli wsparcie z października wytrzyma spadki powinny chwilowo odpuścić

Jak zauważa Chodkowski, pomimo faktu spadków w trakcie sesji środowej, rynek powinien wykazywać tendencję do „chowania” w zakresie zmienności świecy wtorkowej, oferując co najmniej jeden lub dwa tygodnie konsolidacji, zanim dojdzie do poważniejszych ruchów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here