Naga MarketsBank aktualizuje prognozy końcoworoczne dla USD/JPY przekonując, że para ma spore szanse na powrót powyżej 115,00. Analitycy UBS zwracają jednak uwagę na coraz cięższe warunki monetarne zarówno w Stanach jak i Japonii. Aktualna tendencja spadkowa zdaniem UBS traktowana powinna być jednak jako okazja inwestycyjna, nie trwała tendencja rynkowa. 


Kluczowym czynnikiem decyzyjnym dla Fed jest oczywiście kondycja krajowej gospodarki. Ta ma się wciąż dobrze pomimo już trzech podwyżek jakich byliśmy świadkami w tym roku. Co ważniejsze jednak – oczekiwana przez rynek normalizacja bilansu Fed zapowiadana na nadchodzące miesiące zdaniem analityków UBS jest już w cenie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści banku w przeważającej większości są zdania, że obecne spowolnienie widoczne w publikacjach makroekonomicznych jest przejściowe i w kolejnych miesiącach czeka nas powrót do stabilnego wzrostu głównych czynników, szczególnie bazowego PCE – czytamy w dzisiejszej publikacji UBS.

Nasze bycze nastawienie względem USD/JPY nie zakłada jedynie silnego dolara – przekonują analitycy – silny wzrost w aktywności gospodarczej Japonii powinien wspomóc wciąż zbyt niski poziom inflacji. Zauważalny staje się również wzrost wynagrodzeń dla pracowników niepełnoetatowych. Nieco rozczarowujące dane za czerwiec były w głównej mierze efektem przyznanych bonusów na półrocze, które nie są brane pod uwagę w wyliczeniach.

Odbierz Big Bank Report

Oczekujemy dalszej poprawy wynagrodzeń Japończyków i związanej z tym większej presji na wzrost cen. Prognozujemy, że bazowy wskaźnik CPI wzrośnie do poziomu 0,8% do końca tego roku. Bank of Japan w tej sytuacji najprawdopodobniej utrzyma swoją dotychczasową, otwartą postawę co powinno sprzyjać dalszemu spadku rentowności japońskich obligacji.

Chcesz otrzymywać więcej takich materiałów? Skorzystaj z FxWatcher!

UBS rekomenduje wejście w długie pozycje na USD/JPY, najlepiej poprzez trzymiesięczne opcje waniliowe. Poziom docelowy wzrostów sięga 115,00 – przekroczenie tej granicy drastycznie zwiększy szanse głębszej korekty na wykresie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcja na dziś – CALL na AUDCHF 9.08.2017
Następny artykułRaport walutowy Noble Markets, 9 sierpnia
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here