Naga MarketsElon MuskJak wynika z analizy ekspertów z banku inwestycyjnego JPMorgan, rynek opcji nie wycenia ryzyka związanego z konfliktem założyciela Tesli, Elona Muska z amerykańskim regulatorem SEC. W zawiązku z tym analitycy rekomendują zakup opcji put na Teslę z terminem wygasania w kwietniu.


Elon Musk zostanie usunięty ze stanowiska dyrektora naczelnego?

Tesla boryka się z rosnącym ryzykiem konsekwencji prawnych, które mogą uderzyć w założyciela firmy Elona Muska. Eksperci z JPMorgan Chase & Co zauważają, że pomimo rosnącego ryzyka, opcje put nie są odpowiednio wycenione przez rynek, sugerując tym samym, iż przy stosunkowo niskim koszcie zakupu istnieje duża szansa na realizację zysku.

Rynek opcji nie zawiera premii za zmienność związaną z nadchodzącymi konsekwencjami prawnymi, które SEC może wytoczyć przeciwko Elonowi Muskowi. Jest to zaskakujące jeśli wziąć biorąc pod uwagę, że poprzednio taka sytuacja spowodowała znaczny spadek akcji Tesli i gwałtowny wzrost zmienności do rekordowych poziomów od wielu lat – napisano w komunikacie.

Tym samym analitycy zalecają kupno opcji put Tesli z terminem wygasania w kwietniu, aby skorzystać z błędnej wyceny. Chociaż trudno jest określić jaka kara spotka miliardera, kolejna grzywna wydaje się mało prawdopodobna. Jak wskazują eksperci, biorąc pod uwagę między innymi trwającą wojnę publiczną Muska z SEC, może on zostać nawet usunięty ze stanowiska dyrektora naczelnego.

Ryan Brinkman, analityk branży motoryzacyjnej w JPMorgan uważa, że cena docelowa dla akcji Tesli na 2019 r. wynosi 230 USD. Akcje straciły w tym roku 17 procent, zamykając piątkową sesję na najniższym poziomie od października 275,43 USD.

Spadki spółki Elona Muska? Tesla z rekomendacją sprzedaży od JP Morgan?
Ryan Brinkman uważa, że akcje Tesli spadną w tym roku do poziomu 230 USD. Źródło: stooq.pl

O trwającym konflikcie między Muskiem, a SEC informowaliśmy pod koniec lutego. Elon Musk atakował amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na Twitterze, odpowiadając na zarzuty instytucji sugerujące, że po raz kolejny publikował niedokładne informacje dotyczące spółki Tesla w mediach społecznościowych, mogąc tym samym wpływać na notowania akcji producenta elektrycznych samochodów.

Poprzedni wyrok SEC został ogłoszony pod koniec września. Na mocy umowy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, Elon Musk i Tesla zapłacili karę w wysokości 20 milionów dolarów, a on sam został usunięty z funkcji prezesa na co najmniej trzy lata. W pozwie przeciwko Muskowi agencja starała się go odsunąć zarówno jako prezesa, jak i dyrektora generalnego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here