Naga MarketsW momencie gdy jedna z największych giełd kryptowalutowych w Japonii, CoinCheck, poinformowała o zawieszeniu wypłat z rachunków klientów, kilka największych tokenów notowało silną przecenę. Najmocniej tracił NEM (-18%), Ripple (-11%) oraz Bitcoin (-5,5%).

Źródło: Bloomberg.com

„Inwestorzy i traderzy niezwykle wrażliwie podchodzą do jakichkolwiek informacji dotyczących dużych giełd. Jak widzimy na przykładzie Coincheck, wywołało to natychmiastową wyprzedaż” – komentuje spadki Peter Sin, z przedsiębiorstwa kryptowalutowego ACCESS.

Coincheck to popularna japońska giełda, która w 2017 roku znalazła się w czołówce pod względem wygenerowanych wolumenów. Informacja o zawieszeniu wszystkich wypłat pojawiła się przed godziną 09:00 na oficjalnym Twitterze instytucji:

Z powyższego wpisu wynika, że wszystkie wypłaty z platformy handlowej zostały obecnie zablokowane (z JPY włącznie). W kolejnym Twitterowym komunikacie czytamy natomiast, że kupno i sprzedaż kryptowalut innych niż BTC również są zawieszone.

Z giełdy zniknęły kryptowaluty o wartości $600 milionów?

W momencie zablokowania przez Coincheck wypłat pojawiła się również plotka sugerująca, że z giełdy wykradziono tokeny NEM oraz Ripple o łącznej wartości $600 milionów. Doniesienia nie zostały jeszcze potwierdzone przez przedstawicieli instytucji. Media donoszą również o bardzo dużej transakcji, w ramach której z giełdy wytransferowano monety XRP o wartości powyżej $100 milionów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here