Naga MarketsKurs funta (GBPAUD) znowu spada. Szansa na test kluczowego wsparciaNotowania pary walutowej GBPAUD od końca lipca ubiegłego roku poruszają się w kanale wzrostowym. Na początku obecnego miesiąca miała miejsce próba wybicia w górę z tego kanału, która zakończyła się niepowodzeniem. W rezultacie kurs funta do dolara australijskiego powrócił do dolnego ograniczenia formacji.

  • Fałszywe wybicie ponad opór kanału doprowadziło do silnego spadku
  • Cena odbiła następnie od wsparcia przy 1,9513
  • Kurs funta zmierza jednak ponownie do strefy konfluencji

Notowania funta (GBPAUD) ponownie zdominowały niedźwiedzie

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kwietniowe maksima na GBPAUD ustanowione zostały w okolicach 2,06. Potem jednak byki straciły zapał, a cena wróciła do zakresu kanału wskazując na fałszywe wybicie.

Dynamiczny spadek zniósł całość poprzedniego impulsu wzrostowego, a we wtorek cena wsparła się przy 1,9513. Poziom ten zbiegł się z dolnym ograniczeniem kanału.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres dzienny pary walutowej GBPAUD – 17 kwietnia 2020 r.

W środę byliśmy świadkami silnego umocnienia kursu funta do dolara australijskiego, gdzie cena znalazła się na 3-dniowych maksimach. Jednak zarówno wczoraj jak i dziś na rynku dominują sprzedający, a po środowym wzroście nie ma już śladu.

Cena natomiast znowu zbliża się do strefy konfluencji wsparcia stanowionej przez dolne ograniczenie kanału i horyzontalny poziom 1,9513. Przełamanie tego obszaru otwierałoby drogę spadkom w kierunku 1,9160. Kluczowa na GBPAUD pozostaje strefa wokół poziomu 1,86.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here