Naga MarketsOd końca zeszłego roku USDJPY porusza się w szerokim kanale spadkowym, którego górne ograniczenie znajduje się obecnie w rejonie 111,50. Para, zdaniem analityków Danske Bank, będzie kontynuować wzrosty, a ewentualne korekty powinny być dobrą okazją do zajęcia długich pozycji. 


Pozytywny miks jastrzębiego Fed oraz ostrożnie nastawionego do własnej polityki monetarnej Banku Japonii powodują, że popyt na USDJPY nie ustępuje. Para od kwietnia tego roku zyskuje już ponad 5% i wiele wskazuje na to, że kanał spadkowy dostrzegalny na wykresie dziennym niedługo zostanie wyłamany.

Choć poniedziałek przynosi z sobą kolejne wzrosty na wykresie USDJPY, to analitycy Danske Bank nie mają wątpliwości – korekta musi nadejść. Silnie skorelowany z rentownościami amerykańskich obligacji dziesięcioletnich USDJPY powraca powyżej 111,00 sprawiając, że prognozy Danske dotyczące testu okolic 112,00 w tym półroczu mogą wydawać się niewystarczające. 

USDJPY dzięki TradingView

Martwić może jedynie wysoka wartość wskaźnika siły względnej RSI, który niebezpiecznie zbliża się do poziomu 80 punktów. (…) mimo to, jesteśmy zdania, że w obecnej sytuacji każda korekta USDJPY powinna zostać kupiona – czytamy w komentarzu Danske Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here