Naga Markets

Spadki na rynkach po decyzji FED | Analiza rynku z EXANTEPiątkowe wygasanie instrumentów pochodnych miało niestandardowy przebieg, jednak uaktywnienie podaży w końcówce notowań sprowadziło główne indeksy warszawskiego parkietu w okolice dziennych minimów – powiedział PAP Biznes dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities, Sobiesław Kozłowski. W średnim terminie obowiązującym scenariuszem jest kontynuacja spadków, aczkolwiek w krótkim jakieś odbicie jest możliwe – dodał analityk.Słaby tydzień na rynkach!

Centralnym punktem całego tygodnia była decyzja FED.

Podwyżka stóp procentowych o 75 pb – taką decyzję podjął Fed, czyli amerykański odpowiednik banku centralnego w środę 15 czerwca. To bardziej „jastrzębi” krok, niż wynikało z zapowiedzi Fed z zeszłego miesiąca – ale zgodny z oczekiwaniami rynku.

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC), odpowiednik RPP, postanowił podnieść poziom głównej stopy procentowej do 1,5-1,75 proc. – poinformował Fed po posiedzeniu.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

AVA Trade

– Komitet dąży do osiągnięcia maksymalnego zatrudnienia i inflacji na poziomie 2% w dłuższym okresie. Aby osiągnąć te cele, Komitet postanowił podnieść docelowy przedział stopy funduszy federalnych do poziomu 1,5-1,75% i przewiduje, że właściwe będzie ciągłe podwyższanie tego przedziału. Ponadto Komitet będzie kontynuował redukcję swoich zasobów skarbowych papierów wartościowych, papierów dłużnych agencji i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką agencji – podano po posiedzeniu.

Zmienność z całego tygodnia można zobaczyć na poniższym wykresie porównawczym.

Notowania wybranych indeksów z ostatniego tygodnia
Notowania wybranych indeksów z ostatniego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWIG20 zyskał w poniedziałek 0,19%. Spokojna sesja pod nieobecność USA
Następny artykułStrategia PSV: Zakres R1 zaliczony. Dalsza część schematu na wtorek
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here