Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuSkonsolidowany zysk netto spółki PGNiG spadł z 460 mln zł do 390 mln zł w czwartym kwartale 2018 roku. Oczekiwano zysku na poziomie 920 mln zł, co jest sporym negatywnym zaskoczeniem. Po otwarciu sesji kurs akcji spada ponad 7%.


Spadki na ponad 7% na pewno nie napawają optymizmem, co prawda w tej chwili kurs nieznacznie obija, jednak dalej znajdujemy się ponad 6% na minusie. Do końca sesji jeszcze sporo czasu, jednak jak na razie nie widać chętnych do kupna.

Jak poinformował PGNiG wpływ na wyniki miały wolumeny sprzedaży produktów, głównie chodzi o wzrost wolumenu sprzedaży ropy naftowej. Sprzedaż tego surowca wzrosła o 21% w relacji do czwartego kwartału 2017 roku. Pomimo spadku zysku, przychody skonsolidowane PGNiG w IV kwartale kształtowały się na poziomie 12,79 mld zł i były zgodne z oczekiwaniami analityków. Pełny raport finansowy zostanie przedstawiony przez spółkę 14 marca tego roku.

Zobacz także: więcej danych z raportu finansowego spółki w artykule Łukasza Nowackiego

Sytuacja techniczna na wykresie

Po dotarciu luką spadkową cena akcji kontynuuje ruch w dół, aktualnie znajdujemy się poniżej poziomu 7 zł za akcję, który był kluczowym poziomem z perspektywy analizy technicznej. W tym miejscu wypadały bowiem istotne szczyty z września października 2018 roku. Zakończenie sesji poniżej 7 zł, może skutkować większą korektą spadkową. Warto również zwrócić uwagę na to, że obecny spadek jest największy od lipca 2018 roku, kiedy rozpoczął się impuls wzrostowy. Na niebiesko został zaznaczony zasięg ostatniej korekty, który został wybity, poziom pokrywa się z strefą przy 7 zł. W tej chwili powinien on stanowić opór i dopiero powrót powyżej mógłby doprowadzić do wzrostów. Jak na razie bardziej prawdopodobne wydają się dalsze spadki w kierunku 6 zł za akcję.

PGNiG GPW


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here