Naga Markets

Spadki na kryptowalutach. Ethereum poniżej 1700 USD, Bitcoin w okolicy 23 tys. USDŚrodowe notowania na rynku kryptowalut upływają na razie pod znakiem spadków. Bitcoin wyceniany jest obecnie na ok. 23 tys. USD, choć początkowo jego wycena zniżkowała nawet do 22 750 USD. Z kolei wycena Ethereum cofnęła się poniżej 1700 USD.

Spadki na kryptowalutach

Kapitalizacja rynku krypto zanotowała spadek nawet o ponad 50 miliardów dolarów od poniedziałku, co jest efektem spadku dwóch głównych kryptowalut (BTC i ETH) o ponad 5% w ciągu jednego dnia. Wcześniej przez kilka dni kryptowaluty notowały wzrosty.Sytuacja ta uległa jednak odwróceniu i chociażby BTC notuje spadek w okolice  23 tys. USD, choć początkowo jego wycena cofnęła się nawet w rejon 22 750 USD, jednak kolejne godziny przyniosły odreagowanie części spadków.

Traci również Ethereum, które wyceniane jest obecnie na mniej niż 1700 USD, a chwilowo wycena tej kryptowaluty zniżkowała poniżej 1670 USD, jednak i tutaj nastąpiło częściowe odreagowanie spadków.

Warto przypomnieć, że w szczytowym momencie Ethereum wyceniany był przez inwestorów nawet powyżej 4500 USD, co miało miejsce w listopadzie 2021 roku. Od tego czasu widoczny jest jednak rynek niedźwiedzia, choć wakacje przyniosły zauważalnie odbicie z dołków na poziomie 1000 USD, do obecnych ok. 1700 USD.

Spadki na kryptowalutach. Ethereum poniżej 1700 USD, Bitcoin w okolicy 23 tys. USD
Notowania Ethereum w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Analogiczna sytuacja ma miejsce na BTC. W trakcie szczytów wycena tej najpopularniejszej na świecie kryptowaluty wynosiła powyżej 65 tys. USD, wobec obecnych ok. 23 tys. USD. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze w czerwcu i lipcu BTC znajdował się poniżej 20 tys. USD, więc widoczne jest tutaj lekkie umocnienie.

Spadki na kryptowalutach. Ethereum poniżej 1700 USD, Bitcoin w okolicy 23 tys. USD
Notowania Bitcoin w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin podwoi cenę, gdy biliony dolarów z BlackRock zaleją rynek kryptowalut
Następny artykułS&P 500 z prawdopodobnym przesileniem w najbliższym czasie
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here