Naga Markets4 sierpnia, godzina 13:00 – właśnie wtedy poznamy decyzję Banku Anglii odnośnie stóp procentowych, kwartalne prognozy inflacyjne oraz protokoły z posiedzenia bankowości centralnej. Nie dziwne więc, że całość nazywana jest przez rynki „Super Czwartkiem”

O ile początek tygodnia pokazywał, że funt nie przejmuje się tym niezwykle istotnym wydarzeniem, to w trakcie sesji czwartkowej obserwujemy już silniejszy „zjazd”. Najpierw notowania pokonały 1.33, który skutecznie blokował osunięcia w trakcie sesji środowej. Ostatecznie cena do tej pory testowała wsparcie 1.32800 w połączeniu z 38.2% Fibonacciego.

W obliczu wzmożonej zmienności skorzystaj z usług brokera, który gwarantuje stabilną wycenę instrumentów finansowych.

GBP/USD H1
GBP/USD H1

Gdzie z tego miejsca możemy poruszać się dalej? Do podsumowania posiedzenia BoE zostały niespełna 4 godziny. Rynki spodziewają się cięcia stóp procentowych – zdaniem analityków tylko jeden członek Bank of England będzie przemawiał za pozostawieniem stóp na niezmiennym poziomie. Jako, że będzie to pierwszy ruch na interest rates od kilkudziesięciu miesięcy, to reakcja GBP może być wyraźnie spadkową.

Gdyby jednak BoE zaskoczył i nie podjął takiej decyzji, wtedy bez problemu powinniśmy widzieć silniejsze odbicie Kabla testujące górne ograniczenie konsolidacji powstałej po głosowaniu referendalnym (1.3532):

GBP/USD D1
GBP/USD D1

Śledź wyniki posiedzenia BoE poprzez kanał Rynki na Żywo!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here