Naga Markets

Funt szterling (GBP) może odnotować odbicie w krótkim terminie po podwyżce stóp procentowych przez Bank Anglii (BoE) w grudniu, uważają analitycy Banku Ameryki. Jednocześnie nie spodziewają się trwałego wsparcia dla GBP i szukają okazji do sprzedaży, zwłaszcza w przypadku ograniczenia dalszego zaostrzenia polityki BoE w 2022 r. Kurs GBP/USD kontynuuje odbicie od minimów wrastając w środę w okolice 1,3260.

Kurs funta: Decyzja BoE zapewniła chwilę wytchnienia dla oblężonego GBP

Naszym podstawowym scenariuszem jest osłabienie ostatniego rajdu funta. Jesteśmy świadomi narastania niedźwiedziego sentymentu/pozycjonowania, dlaczego możemy zobaczyć dalsze spadki GBP w najbliższym czasie – napisano w raporcie BofA.Bank of America dostosował terminy dot. przyszłych stóp procentowych, przesuwając swoje oczekiwania o trzy miesiące, prognozując podwyżki stóp o 0,25% w lutym i listopadzie przyszłego roku. Eksperci oczekują również, że Bank Anglii zacznie skupować obligacje w marcu, co również zaostrzy politykę.

BoE nie może dokonać podwyżek wcześniej i uważamy, że jest mało prawdopodobne, aby w lutym podniósł o więcej niż 25 pb. Powrót obostrzeń na Wyspach może zaniechać plany BoE i zapobiec wzrostowi stóp procentowych – dodano.

W perspektywie średnioterminowej bank spodziewa się również, że wsparcie rentowności obligacji dla brytyjskiej waluty będzie słabe, przy ograniczonych możliwościach podwyżek stóp.

– Naszym zdaniem ekonomia negatywnego szoku podażowego wskazuje na wcześniejsze podwyżki stóp, ale na szybsze osiągnięcie neutralnego poziomu – podkreślono. Innymi słowy, eksperci oczekują, że stopy wzrosną szybko, ale szybko osiągną szczyt, co ograniczy wsparcie dla funta.

Nadal faworyzujemy słabszego funta w 2022 r., ponieważ uważamy, że cykliczne i strukturalne tło gospodarcze ulegnie pogorszeniu, co utrudni Bankowi Anglii spełnienie oczekiwań dotyczących podwyżek stóp rynkowych – zauważono.


ZMIEŃ SPOSÓB W JAKI INWSTUJESZ

Advertisement

BofA wskazuje również, że ​​funt może pozostać silny w krótkim okresie, ale jest wątpliwe, czy brytyjska waluta może uzyskać trwałe wsparcie.

W związku z pogarszającymi się nastrojami i pozycjonowaniem w ostatnich miesiącach, decyzja BoE zapewniła trochę wytchnienia dla oblężonego funta, ale nie sądzimy, aby stanowiło to punkt zwrotny dla jego trend spadkowego – podkreślono.

Tymczasem eksperci z MUFG Banku również widzą niewielkie możliwości trwałego wsparcia dla funta.

Podwyżka stóp o 15 punktów bazowych raczej nie zmieni tła pod względem ryzyka inflacyjnego, a biorąc pod uwagę wysokie prawdopodobieństwo, że kolejny lockdown spowoduje więcej zakłóceń gospodarczych, niekorzystna mieszanka wzrostu inflacji może jeszcze bardziej osłabić nastroje – wskazano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw cdr | ropa forum | cena akcji benefit | gpw pkp cargo | biomed akcje rekomendacje | kernel akcje | dom development akcje opinie |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here