Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,16. Kurs funta osłabi się w październikuWe wrześniu kurs EUR/USD poruszał się w zakresie cenowym między 1,16, a 1,19. Według ekonomistów Rabobanku, jest wystarczająco dużo negatywnych nagłówków, aby rynek mógł pokryć krótkie pozycje w USD z czwartego kwartału i zakwestionować pozycje długie w EUR. To w konsekwencji może wywołać głębszą korektę na „edku” do końca roku. Z kolei eksperci z Credit Suisse oczekują wzrostu pary EUR/GBP do 0,94 w tle rosnącego ryzyka Brexitu.

  • Fundamenty stojące za dolarem bardzo się zmieniły od początku kryzysu
  • Ograniczenia w wielu zakątkach świata grożą zahamowaniem globalnego ożywienia gospodarczego
  • Utrzymujące się napięcia między USA, a Chinami mogą również zagrozić dotychczasowemu optymizmowi

EUR/USD: Inwestorzy zrealizują zyski w ostatnim kwartale – Rabobank

W raporcie stwierdzono, iż fundamenty stojące za dolarem bardzo się zmieniły od początku kryzysu. W szczególności przedłużenie tymczasowych linii swapów płynnościowych w USD i instrumentów repo FIMA sugeruje, że jest mało prawdopodobne, aby paniczne kupowanie USD ponownie osiągnęło gorączkowe poziomy obserwowane w marcu w dającej się przewidzieć przyszłości.

Paniczne kupowanie dolara w marcu pokazało rolę dolara jako bezpiecznej przystani dla wielu inwestorów. To z kolei sugeruje, że dalsze gwałtowne spadki apetytu na ryzyko nadal mogą przynajmniej wywołać redukcję krótkich pozycji USD – napisano w raporcie.

Perspektywa spornych wyborów w USA pojawia się w momencie, gdy rynek przyzwyczaja się do tego, że niektóre ograniczenia związane z COVID-19 będą obowiązywać dłużej, niż zakładano na początku kryzysu. Ograniczenia te grożą hamowaniem ożywienia gospodarczego na świecie, co powinno zmusić część inwestorów do kwestionowania ich pozycji w ryzykownych aktywach.

Jednoczesne utrzymujące się napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami mogą również zagrozić niedawnemu optymizmowi inwestorów i spowodować wycofanie się do bezpiecznych walut, takich jak USD.

Oznaki drugiej fali COVID-19 w Europie spowodują spadek nadziei na powrót do zdrowia, a zwłaszcza w przypadku wzrostu bezrobocia w niektórych krajach mogą powrócić nastroje antyunijne. Widzimy możliwości dla inwestorów do realizacji zysków na długich pozycjach w EUR w czwartym kwartale, co utorowałoby drogę do umiarkowanie łagodniejszego tonu kursu EUR/USD. Prognozujemy spadek w kierunku 1,16 w perspektywie trzymiesięcznej – dodano.

Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview

EUR/GBP przetestuje okolice szczytu z 2020 na 0,94 w nadchodzących tygodniach – Credit Suisse

Ekonomiści z Credit Suisse uważają, że GBP pozostaje zagrożony „ostateczną porażką” w tle hard Brexitu. W ich ocenie wzrost do 0,9400 na parze EUR/GBP wydaje się bardzo możliwy w nadchodzących tygodniach.

Na razie wartość funta utrzymuje się, podczas gdy rozmowy handlowe z UE trwają, biorąc pod uwagę szansę na przełom. Jednak nadal uważamy, że leżąca u podstaw niestabilność gospodarcza Wielkiej Brytanii i ryzyka ostatecznej rozgrywki z UE oznaczają, że ​​siła funta powinna zaniknąć w I poł. października – wskazano w raporcie.

Jednocześnie stale rosną oczekiwania dotyczące ryzyka ujemnych stóp w Wielkiej Brytanii w nadchodzącym roku. Ruchy te zbiegły się w czasie z fazą znacznie wyższej implikowanej zmienności GBP w następstwie wprowadzenia ustawy o rynkach wewnętrznych.

Dostrzegamy dużą szansę wzrostu EUR/GBP, który przetestuje szczyty 2020 wokół 0,9400, po czym będziemy oczekiwać wygaśnięcia słabości GBP i patrzeć w przyszłość na ostateczną umowę dot. Brexitu – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here