Naga MarketsKurs złota i kurs dolara (USD) vs koronawirus. David Jones (Capital.com) widzi okazje do zakupów
David Jones, Capital.com

Jest zbyt wcześnie, aby po technicznym wyłamaniu trendu niedźwiedzia przez Wall Street mówić o zakończeniu bessy, twierdzi David Jones, główny strateg rynkowy w Capital.com. Jego zdaniem w obliczu rozpoczynającego się dopiero kryzysu gospodarczego jedną z najpewniejszych inwestycji będą aktywa bezpiecznych przystani, w tym dolar i złoto. Więcej o tym czego się spodziewać w najbliższej przyszłości i jak się na nią przygotować w programie Puls Rynku prowadzonym przez Adama Raka z Comparic24.tv.


Wall Street przedwcześnie zachłysnęło się optymizmem. Dow Jones i S&P 500 mogą jeszcze tracić

W zeszłym tygodniu indeks Dow Jones zamykał się powyżej poziomu 22,5 tysiąca punktów, rosnąc od dotychczasowych minimów z 23 marca o 20%, co było technicznym zakończeniem rynkowej bessy na Wall Street (najkrótszej w dotychczasowej historii). DJIA razem z indeksem S&P 500 szybko powróciły jednak do spadków, a zdaniem Davida Jonesa jest zbyt wcześnie na świętowanie i nadmierny optymizm.

Jest zbyt wcześnie, aby mówić o końcu spadków na rynkach giełdowych. Co prawda zeszły tydzień przyniósł fantastyczny rajd amerykańskiej giełdy, która zyskiwała najsilniej od niemal 90 lat. Powinniśmy być jednak ostrożni przy klasyfikacji rynków jako niedźwiedzie oraz bycze w tak krótkich odstępach czasu. Jako, że jesteśmy świadkami bezprecedensowych wydarzeń i ogromnej zmienności nie możemy dyskwalifikować ryzyka kontynuacji spadków – mówił podczas połączenia ze studiem Comparic24.tv przedstawiciel Capital.com, David Jones.

Na początku nowego miesiąca oraz kwartału Jones spodziewa się utrzymania większej zmienności na światowych i głównie amerykańskich indeksach giełdowych, które są motorem napędowym dla parkietów na pozostałych kontynentach.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Kurs dolara zanotował zbyt silną wyprzedaż w minionym tygodniu. W efekcie USD powinien odbijać

W momencie gdy rynek akcji pod koniec marca dynamicznie rósł i odbijał o ponad 20%, kurs dolara osuwał się z najwyższych poziomów od końca 2016 roku (indeks USD mierzący relatywną wartość do ważonego koszyka walut). Zdaniem Davida Jonesa korekta spadkowa była zbyt dynamiczna, w efekcie czego na początku kwietnia amerykańska waluta powinna odrabiać straty.

– Zachowanie dolara amerykańskiego w ostatnich tygodniach jest niezwykle interesujące, gdyż ten ślizga się pomiędzy poziomami. Chociaż notował niesamowitą serię wzrostów, to zeszły tydzień był typowo spadkowy, w reakcji na niepokoje związane z koronawirusem. Rynek USD jest na pewno ciekawym do obserwacji, a w krótkim terminie został zbyt silnie wyprzedany, co może rodzić okazje do wzrostów – komentował Jones.

Przedstawiciel Capital.com porusza również temat nietypowej zmienności na funcie szterlingu, który w obliczu eskalacji epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii oraz opieszałości brytyjskiego rządu w zakresie podejmowania stosowanych działań spadał na najniższe poziomu od 1985 roku. Wyprzedaż okazała się jednak zbyt silna i GBP/USD powinien obecnie stablizować się w przedziale 1,20-1,24 USD.

Kurs złota z okazją zakupową na kolejnych dołkach

Bazujący głównie na analizie technicznej Jones uważa, że notowania złota mogą przynieść bardzo ciekawe okazje zakupowe, szczególnie przy teście lokalnych dołków. Uzupełniając technikę wykresu o fundamentalną niepewność wywołaną koronawirusem, złoto obok dolara wydaje się w obecnych czasach jedną z najpewniejszych inwestycji, pełniąc rolę tradycyjnej bezpiecznej przystani.

Od wakacji 2018 roku trend na złocie jest cały czas wzrostowy, w efekcie jakiekolwiek krótkoterminowe osłabienie złota jest dla mnie okazją zakupową. W krótkim terminie mogło dojść do przegrzania cennego metalu, jednak w długoterminowej perspektywie przeważać powinny bycze nastroje – wyjaśnia Jones.

Jeżeli cena złota powróci do 1700 dolarów i pokona poziom, wtedy 1800 dolarów za uncję wydaję się kolejnym, prawdopodobnym celem technicznym.

Sprawdź okazje, które dają najdynamiczniejsze spadki w historii rynku i kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa:

WYKORZYSTAJ ZMIENNOŚĆ RYNKÓW W TRAKCIE KRYZYSUConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here