Naga MarketsDolar amerykański (USD) w ciągu niecałego miesiąca zniósł niemal cały wzrost wypracowany od początku 2021 roku. Jego indeks (DXY) jest na dobrej drodze do przebicia tegorocznego minimum i spadku poniżej, uważają eksperci z ING. We wtorek kurs DXY wzrósł o poranku w okolice poziomu 91,0, jednak szybko ten ruch został wymazany.

Kurs dolara (USD): Tydzień obfity w dane makroekonomiczne z USA – ING

Obecny tydzień jest bardzo obfity w dane makroekonomiczne z USA. Inwestorzy spodziewają się silnego wzrostu PKB w USA w I kw. 2021 r. (być może nawet 7% kwartał do kwartału w ujęciu rocznym). Z drugiej strony na jutrzejszym posiedzeniu Fed powinien być nadal bardzo gołębi.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę odbędzie się również pierwsze przemówienie Joe Bidena na wspólnej sesji Kongresu, na którym możemy usłyszeć więcej o jego planach podniesienia podatków, w tym podwojenia podatku od zysków kapitałowych dla osób zarabiających powyżej 1 miliona dolarów rocznie.

To także wielki tydzień dla wyników spółek technologicznych w pierwszym kwartale – sektor być może najbardziej narażony na podwyżkę podatku od zysków kapitałowych po osiągnięciu znakomitych zwrotów z kapitału w ciągu ostatniego roku.

Podsumowując, uważamy, że dolar może nadal tracić na wartości – zwłaszcza przez spekulacje na temat podwyżek podatków, które uciszyłyby debatę na temat nadmiernego rozgrzania gospodarki w USA w II kwartale. Oczekujemy spadku indeksu DXY do poziomu 90,0 w horyzoncie jednego miesiąca – napisano w raporcie.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs polskiego złotego | cd projekt notowanie | giełda nasdaq | mrc notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here