Naga MarketsNotowania walut USD, EUR, GBP, JPYDolar spadł w czwartek na tegoroczne minima, a waluty ryzyka wzrosły do ​​najwyższych poziomów od trzech lat. Euro kontynuowało wzrosty w stosunku do franka szwajcarskiego, ponieważ rynki walutowe zostały wzmocnione przez gołębie sygnały z Rezerwy Federalnej USA. Dolar australijski przekroczył okrągły poziom 0,80 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od 2018 roku.

  • Jerome Powell powtórzył w środę, że bank centralny nie zaostrzy swojej polityki, dopóki sytuacja gospodarcza się nie poprawi
  • Handel reflacyjny może przynieść korzyści walutom towarowym (AUD,CAD), ponieważ ceny towarów idą w górę
  • Ceny ropy wzrosły o około 30% od początku roku. Korona norweska najdroższa od 2018 roku

Kurs dolara w silnej przecenie. Gołębi Fed faworyzuje waluty surowcowe

Łatwe warunki finansowe, obietnica bodźców fiskalnych i coraz większe nadzieje na globalne ożywienie gospodarcze sprawiły, że szeroki apetyt na ryzyko wspiera ryzykowne aktywa. Wzrost aktywności gospodarczej i wzrost cen zdecydowanie faworyzuje ryzykowne waluty kosztem bezpiecznych przystani.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przewodniczący Fed Jerome Powell powtórzył w środę, że bank centralny nie zaostrzy swojej polityki, dopóki sytuacja gospodarcza się nie poprawi.

To podwójne wsparcie dla dolara australijskiego i dolara kanadyjskiego. Z jednej strony handel reflacyjny może przynieść korzyści walutom towarowym, ponieważ ceny towarów idą w górę. Z drugiej AUD i CAD mają również tendencję do korzystania z powodu słabości „greenbacka” – napisał Neil Jones, szef sprzedaży walut obcych dla instytucji finansowych w Mizuho.

Ceny ropy wzrosły o około 30% od początku roku, co sprawiło, że ​​korona norweska związana z surowcami osiągnęła najwyższy poziom od 2018 r. w stosunku do dolara.

Kursy walut: rosnące perspektywy wzrostu osłabiają dolara i franka

Poprawiające się perspektywy globalnego wzrostu są nadal wspierane przez luźną politykę monetarną i fiskalną. Nadal uważamy, że obecne środowisko handlowe wspiera siłę walut związanych z surowcami i zalecamy długą transakcję na AUD/USD – napisał Lee Hardman, analityk walutowy w MUFG Banku w notatce do klientów.

Frank szwajcarski wzrósł w tym tygodniu, gdy inwestorzy rezygnowali z bezpiecznych przystani. Euro znalazło się na ósmej z rzędu sesji zwyżek w stosunku do franka i odnotowuje najsilniejszy tydzień pod względem zmian procentowych od czerwca 2020 r.

Trwa wielkie wotum zaufania dla globalnego ożywienia. Para EUR/CHF jest na dobrej drodze, aby osiągnąć naszą prognozę na koniec roku na poziomie 1,15 – napisał w środę szef rynków ING Chris Turner w notatce do klientów.

Sondaże Reutera wykazały, że uczestnicy rynku spodziewają się, że hossa na światowych giełdach, napędzana tanią płynnością i nadziejami na inflację, będzie kontynuowana przez co najmniej kolejne sześć miesięcy.

Kursy dolara, jena i franka tracą na rzecz ryzykownych walut

Wraz ze wzrostem światowych akcji dolar osłabił się, a jego indeks traci w piątek prawie 0,4% wobec koszyka walut. Dolar australijski wzrósł w stosunku do dolara amerykańskiego, przekraczając 0,8 USD po raz pierwszy od trzech lat.

Dolar kanadyjski również osiągnął nowe 3-letnie maksima w stosunku do dolara amerykańskiego, co oznacza wzrost o 0,3% do poziomu 1,2481. Euro osiągnęło najwyższy poziom od ponad miesiąca w stosunku do dolara. W czwartek popołudniu kurs wzrasta o prawie 0,5% do poziomu 1,2233 USD.

fpmarkets
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt notowania | usd/pln prognoza | prognozy bitcoin | bitcoin kurs 2019 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here