Naga MarketsSpadki cen złota ograniczane rosnącą awersją do ryzykaDzisiejsza sesja na rynku złota rozpoczęła się od zniżki. Cena tego kruszcu nadal jednak oscyluje w okolicach 1730 USD za uncję, a więc relatywnie niedaleko tegorocznych maksimów.

Notowania złota notują spadki, japońskie indeksy akcji rosną

Podczas dzisiejszej sesji na ceny złota najmocniej wpływają wiadomości z Azji. W Japonii pojawiły się informacje na temat możliwego nowego planu stymulacyjnego dla tamtejszej gospodarki – rozważana jest pomoc o wartości przekraczającej 929 mld USD. Te doniesienia wpłynęły pozytywnie na notowania japońskich indeksów akcji, natomiast obniżona awersja inwestorów do ryzyka sprzyjała spadkom notowań złota.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, japoński optymizm szybko został przyćmiony przez doniesienia dotyczące pogarszających się coraz bardziej relacji amerykańsko-chińskich. Chińczycy nazwali je wręcz nową „zimną wojną”, zaznaczając, że Amerykanie celowo ingerują w politykę wewnętrzną Państwa Środka, aby odwrócić uwagę rynku od własnych problemów gospodarczych.

Na razie trudno ocenić, w którą stronę potoczy się konflikt pomiędzy USA a Chinami, ale na razie wpływa on przede wszystkim na wzrost rynkowej niepewności oraz awersji inwestorów do ryzyka. To sprawia, że potencjał do zniżek notowań złota pozostaje ograniczony.

W długoterminowej perspektywie, sytuacja na rynku złota sprzyja zwyżkom cen. Wpływa na to kilka czynników, m.in. coraz powszechniejsze programy QE, które wpływają na osłabienie papierowych walut, jak również widmo przedłużającej się recesji oraz niepewności związanej z ewentualnym nawrotem pandemii.

Notowania złota – dane dzienne 25.05.2020

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here