Naga MarketsW trakcie ale i po zeszłorocznej fali wzrostów wyceny Bitcoina, jak grzyby po deszczu, zaczęły pojawiać się fundusze hedgingowe skupione tylko i wyłącznie na handlu kryptowalutami. Tegoroczna, przedłużająca się bessa na tym rynku spowodowała, że większość z tych firm musi radzić sobie z pokaźnymi stratami. 


W 2018 roku powstało 96 funduszy hedge zajmujących się handlem kryptowalutami – wynika z danych Crypto Fund Research. Dla porównania, w 2017 roku takich firm powstało aż 156 – więcej niż w okresie od 2014 do 2016 roku. Do tej pory w Stanach Zjednoczonych uruchomiono 444 hedge fundy skupionych na kryptowalutach. Wiele z nich ma obecnie spore problemy.

Spadki nie oznaczają porażki

Średnia stopa zwrotu z funduszy obracających kryptowalutami wynosi -52% przy 54% korekcie wyceny Bitcoina. – wynika z indeksu Cryptocurrency Hedge Fund. Mimo to na rynku wciąż pojawiają się nowe przedsięwzięcia zamierzające inwestować w ten wciąż młody rynek. Menedżerowie funduszy do serca wzięli sobie tezę, jakoby spadki nie oznaczają porażki.

Zobacz także: Dwie trzecie inwestorów kryptowalutowych chciałoby otrzymywać pensję w Bitcoinach

BlockTower Capital, fundusz współtworzony z pracującym niegdyś w Goldman Sachs Matthew Goetzem zwiększa zatrudnienie i otwiera nowe biuro w Nowym Jorku. Z doniesień prasowych wiemy, że BlackTower zatrudnił dodatkowe pięć osób, które będą zajmowały się researchem i analizą rynku kryptowalut. 

Nowozatrudnieni analitycy prawdopodobnie zgodzą się co do tego, że sytuacja techniczna na wykresie Bitcoina nie maluje się w jasnych barwach. Najstarsza z kryptowalut wciąż porusza się w formacji trójkąta, kierując się w stronę jego dolnego ograniczenia. Dopiero potwierdzone wybicie ostatniego, lokalnego maksimum w rejonie $7400 otworzy drogę do dalszych wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here