Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadziePunktualnie o godz. 14:30 poznaliśmy raport obrazujący sytuację na kanadyjskim rynku pracy. Jak się okazuje, październikowe rezultaty zmiany zatrudnienia zaskoczyły wszystkich, w efekcie czego na notowaniach dolara kanadyjskiego dostrzec można było ponadprzeciętną zmienność.


Zatrudnienie spada o 1,8 tys.

Z raportu Urzędu Statystycznego Kanady wynika bowiem, że pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost zatrudnienia jedynie o 15,9 tys. (wobec wzrostu o 3,7 tys. miesiąc wcześniej), to ostatecznie zmalało w październiku o 1,8 tys.

Mimo to, stopa bezrobocia utrzymała się na dotychczasowym poziomie 5,5%.

Reakcja rynku była natychmiastowa

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że publikacja ta przyczyniła się do zauważalnej deprecjacji dolara kanadyjskiego. Fakt ten sprawił, że kurs USDCAD znalazł się na najwyższym poziomie od połowy października br.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD H1

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitcoin i Litecoin są przewartościowane – sugeruje wskaźnik Price Bubble Risk
Następny artykułLibra powinna trafić pod kontrolę MFW – uważa były prezes PBoC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here