Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 4,727 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją również zakładał spadek jednaj jedynie na poziomie -2,629 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 7,208 miliona baryłek

Jak podała EIA, w tygodniu kończącym się 21 lipca 2017 roku zapasy ropy naftowej zmalały o 7,208 mln. brk. co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym zarówno od prognoz zakładających spadek o 2,629 miliona baryłek jak również od poprzedniego odczytu (-4,727 mln. brk). Warto również zaznaczyć, że jest to już czwarty tydzień z rzędu kiedy EIA odnotowuje spadek zapasów ropy na lokalnym rynku.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny i ceny destylatów:

Źródło: pl.investing.com

Tak pozytywna publikacja spowodowała znaczą aprecjację ropy WTI. Na skutek tych wzrostów kurs dotarł w okolice dzisiejszych maksimów i jeżeli tylko opór w okolicy poziomu 48.42 zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji.

WTI M5

Na chwilę przed publikacją notowania pary walutowej USDCAD znalazły się w okolicy górnego ograniczenia kanału spadkowego. Dobre dane wpłynęły na umocnienie dolara kanadyjskiego w efekcie czego obserwowaliśmy spadki.

USDCAD H1

Te okazały się jednak zdecydowanie słabsze niż aprecjacja WTI w efekcie czego rynek w dalszym ciągu oscyluje w okolicy górnego ograniczenia lokalnej, trwającej od wczoraj konsolidacji. Odrzucenie tego wsparci i wybicie górą z kanału mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

USDCAD M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed FOMC: dwie dobrze znane kwestie
Następny artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – UE stawia Polsce miesięczne ultimatum
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here