Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 6,299 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją również zakładał spadek choć już zdecydowanie mniejszy bo o jedyne  2,850 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy i to nie tylko o prognoz ale również od poprzedniej publikacji.


Zapasy ropy w dół o 7,654 miliona baryłek

Jak podała EIA, w tygodniu kończącym się 7 lipca 2017 roku zapasy ropy naftowej zmalały o 7,564 mln. brk. co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz zakładających spadek o 2,850 miliona baryłek i poprzedniej publikacji -6,299 mln. brk.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw:

Źródło: http://www.macronext.com

Bądź na bieżąco! Uruchom Rynki na Żywo w swojej przeglądarce

Spoglądając na notowania ropy BRENT zauważymy, że mimo pozytywnego odczytu obserwowaliśmy silną deprecjację i kurs w kilka minut po publikacji osunął się o 100 pkt.

BRENT M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – Yellen w Kongresie skutecznie osłabia dolara
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/JPY, AUD/NZD, AUD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here