Naga MarketsSprzedaż kart graficznych od jednego z największych producentów – Gigayte spadnie w wyniku zmniejszenia zainteresowania wydobyciem kryptowalut. – twierdzi Capital Investment Management. Czy ceny kart powrócą do normalności?


To będzie kilka trudnych miesięcy dla producentów, po tym jak ukształtował się szczyt koniunktury na przełomie 2018 roku – napisała firma inwestycyjna w komunikacie. Niższy popyt może jednak być pozytywną informacją dla graczy, którzy od dawna chcieli zaopatrzyć się w karty GPU po rozsądnych cenach.

Nie można być jednak niczego pewnym, firma doradcza Capital Investment Management widzi mniejsze zapotrzebowanie na karty graficzne a nie na sprzęt górniczy w ogóle.

Układy ASIC, stały się bardziej popularne po tym jak trudność kopania wzrosła, wydobycie za pomocą GPU staje się nieopłacalne w przypadku sieci Bitcoin. Firma Bitmain, największy producent koparek pracuje nad rozwiązaniami dla swoich maszyn, które będą mogły kopać kryptowaluty do tej pory odporne na ASIC.

“Naszym zdaniem, średnia cena sprzedaży kart graficznych ma się obniżyć, marża brutto może być gorsza w drugim kwartale niż w pierwszym” – napisano o Gigabyte. Rzecznik KJ Sun potwierdził że prawdopodobnie spadnie sprzedaż kart graficznych, wzrośnie natomiast liczba sprzedawanych płyt głównych. W efekcie można spodziewać się tańszych kart w drugiej połowie roku, gdy układy ASIC będą zwiększać swoją dominację w ekosystemie kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSirin Labs łączy siły z Cardano
Następny artykułTMS: USA wraca do pracy i do… obaw
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here