Naga MarketsICEJak wynika z oświadczenia Intercontinental Exchange Inc (ICE) w lutym br. odnotowano spadek wolumenu, podobnie z resztą jak miało to miejsce w styczniu.


Średni dzienny wolumen (ADV) za styczeń na rynku FX&Credit był w ICE niższy aż o 15,4% w stosunku do stycznia bieżącego roku. Patrząc na liczby było to 33.000 kontraktów, a dla porównania w styczniu zanotowano 39.000 kontraktów. Identyczny spadek widoczny jest także w stosunku do lutego roku ubiegłego.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets[/pullquote]

Patrząc jednak na całkowity wolumen ze wszystkich aktywów, średnio wnosił on dzienni 2,56 mln kontraktów, co daje wzrost w stosunku do miesiąca poprzedzającego o 2%, a także zwiększenie wolumenu w stosunku rok do roku i to aż o 37%.

Spory spadek w lutym 2016 zanotowano jeśli chodzi o średni dzienny wolumen kontraktów na ropę Brent, bo aż o 19,7% i wyniósł on 988.000 kontraktów. W stosunku rok do roku była za to niewielka poprawa, o 2%.

Na rynku kontraktów futures i opcyjnym spadek ADV wyniósł w lutym 2,8% i średnio dziennie obracano liczbą 5,97 mln kontraktów. Rok wcześniej natomiast było to 11,6% mniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here