Naga MarketsOgłoszona na początku miesiąca zapowiedź splitu akcji tej spółki 1:10 oraz wypłata we wrześniu dywidendy 30zł za akcję nie zmobilizowały inwestorów do zakupu wręcz przeciwnie korekta się pogłębia. Podczas piątkowej sesji trwale przebite zostało minimum z dnia 8 czerwca i cena akcji osiągnęła wartość 425zł. Po dość mocnym spadku od połowy kwietnia aż do początku czerwca akcje PZU straciły 15% na swojej wartości, a odbicie które pojawiło się i trwało od 8 czerwca nie daje wielkich nadziei, że korekta ma się już ku końcowi.

Coraz śmielej należy stawiać pytanie czy nie jest to już odwrócenie trendu. Mierząc zakres ruchu wzrostowego, który trwa od końcówki 2011 roku przebity został poziom fibo 23,6% następny poziom spadków, do którego zmierza PZU to fibo 38,2% dla wartości 408zł za akcję. W zeszłym roku poziom 400zł się obronił a ze względu na bliskość wspomnianego poziomu fibo 38,2% teraz dodatkowo nabrał znaczenia. Kolejnym poziomem po ewentualnym przebiciu tych poziomów byłby poziom fibo 50% i są to okolice 372zł. Byłoby to przebicie dołków z 2014 roku.

Cały indeks WIG20 jest obecnie słaby. Piątkową sesję zamknął poniżej poziomu 2300pkt i PZU również to odczuwa. Być może poprawa sentymentu na rynkach czyli rozwiązanie greckiego problemu spowoduje, że PZU będzie jednym z walorów, który najszybciej odrobi straty.

Wykres akcji PZU dla interwału 1D.
Wykres akcji PZU dla interwału 1D.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here