Naga MarketsOprócz kluczowych danych z rynku pracy USA, równocześnie poznaliśmy również raport obrazujący sytuację na kanadyjskim rynku pracy. Jak się okazuje, mimo gorszych danych dotyczących zmiany zatrudnienia, stopa bezrobocia osunęła się do poziomu 5,8%.


Zwiększenie zatrudnienia w lutym o 15,4 tysiąca nowy etatów poskutkowało spadkiem stopy bezrobocia o 0,1 punktu procentowego do 5,8%.

Jak przeczytać możemy w raporcie, w lutym zatrudnienie wzrosło zarówno u mężczyzn jak i kobiet w grupie osób w wieku produkcyjnym (25 do 54 lat). Zatrudnienie rosło m. in w takich gałęziach przemysłu jak  opieka zdrowotna i pomoc społeczna. W tym samym czasie zatrudnienie spadło w wielu innych branżach, w tym w handlu hurtowym i detalicznym oraz w przemyśle wytwórczym. Spowodowało to wzrost pracowników w sektorze publicznym, podczas gdy w sektorze prywatnym ilość utrzymywała się na stałym poziomie. Zmniejszyła się natomiast liczba osób samozatrudnionych.

Zmiana zatrudnienia i stopa bezrobocia | Źródło: Statistics Canada

Loonie umacnia się po danych

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że choć mogło być to spowodowane osłabieniem się USD po odczytach NFP to jednak w pierwszej chwili po publikacji CAD umacnia się i pokonuje lokalne wsparcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNFP (313 tys.) najwyżej od 19 miesięcy! Dolar jednak traci
Następny artykułO wykresach ani słowa… AUD/NZD, AUD/JPY, GBP/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here