Naga MarketsEuro odbiło się po pięciu dniach spadków, podczas których waluta spadła do najniższych poziomów od grudnia. Traderzy mogli czuć się zdenerwowani przez powtarzające się problemy fiskalne we Włoszech, które doprowadziły do ​​nieuchronnego spojrzenia na Unię Europejską, która posiada poziom maksymalny dla długu fiskalnego w wysokości 3% dla państw członkowskich. Pojawiły się obawy, że obecny, eurosceptyczny rząd Włoch pogłębi dług z nacjonalistycznych powodów, zamiast przestrzegać wytycznych UE.


Pomimo tych obaw Włochy wydają się być na dobrej drodze. Tamtejszy rząd podjął decyzję o utrzymaniu zadłużenia fiskalnego w progu zalecanym przez UE. Europejskie rynki natychmiast zyskały na wartości w reakcji na tę wiadomość. Co więcej, od 2016 r., kiedy inwestorzy nie zareagowali znacząco na ryzyko związane z głosowaniem ws. Brexit i nieudanym referendum byłego włoskiego premiera Matteo Renzi w grudniu, uważamy, że aby znacząco zastraszyć rynek potrzeba jest znacznie więcej.

Zgodnie z tą logiką może to być idealna okazja do inwestowania w euro.

Dzisiejsze odbicie następuje po wczorajszym młocie – świecy, od której oczekuje się wzrostów, które mają nastąpić po short squeezie, gdy euro odbiło się od wczorajszych dołków. Co więcej, lokalizacja młota ujawnia znaczenie potencjalnego wsparcia tego poziomu cen, ponieważ idealnie pasuje do wsparcia znalezionego pod koniec maja i pod koniec czerwca. Można również pokusić się o wyrysowanie linii, która może być linią szyi formacji odwróconej głowy z ramionami.

Moment wzrostu wyceny euro, potwierdza indeks dolara amerykańskiego, który znalazł opór na złamaną w maju linię trendu wzrostowego i utworzył na wykresie formację gwiazdy porannej.

Warto również zauważyć, że RSI obu wykresów rysuje dywergencje. RSI w przypadku EUR daje dywergencję pozytywną, ponieważ dynamika rośnie pomimo spadku ceny, sugerując, że nastąpi zwrot na wykresie. Z drugiej strony, RSI na DXY rysuje ujemną dywergencję gdzie dynamika ruchu spada, w przeciwieństwie do rosnącej ceny, sugerując, że koniec wzrostów jest bliski.

Wskaźniki, które nie zostały jeszcze uwzględnione w tej prognozie, to średnie kroczące i MACD, ale rzadko zdarza się, aby wszystkie wskaźniki były zgodne, ponieważ mierzą różne aspekty. Momentum jest wiodącym wskaźnikiem, ponieważ wskazuje, kiedy ma nastąpić oczekiwany ruch cenowy, podczas gdy MA i MACD są opóźnionymi wskaźnikami, ponieważ potwierdzają lub negują ruch po jego wystąpieniu. Dlatego nie ma co się martwić, że ​​te konkretne wskaźniki nie pokazują tego samego obrazu.

Strategie handlowe – długie pozycje

Konserwatywni traderzy zanim wejdą w długie pozycje powinni poczekać na odpowiednie odwrócenie trendu, z wyraźnym wybiciem powyżej 1.1800

Umiarkowani traderzy, którzy nie chcą czekać na zakończenie formacji, mogą zaczekać na długą zieloną świecę, aby potwierdzić bazę młota.

Agresywni traderzy mogą wejść w długie pozycje już teraz.

Przykład pozycji:

  • Wejście: 1.1550
  • Stoploss: 1.1500, poniżej świecy sygnalnej i okrągłego, równego poziomu
  • Ryzyko: 50 pips
  • Poziom docelowy: 1.1800
  • Zysk: 250 pips
  • Relacja ryzyka do zysku: 1:5

Autorem artykułu jest Pinchas Cohen. Przeczytaj najnowsze teksty Pinchasa lub sprawdź analizy innych autorów na Investing.comtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFormacja “Boom and Bust” czyli psychologia tłumu na wykresie – Tradeciety
Następny artykułMACD Double Screen – 3 października 2018
Investing.com to globalny portal finansowy, przeznaczony dla indywidualnych inwestorów i traderów, założony w 2007 roku i ukazujący się w 30 krajach. Stanowi kompleksowe źródło informacji i narzędzi związanych z rynkami finansowymi. Znajdziesz tu darmowy dostęp do notowań w czasie rzeczywistym, wykresów przesyłanych strumieniowo, aktualnych informacji finansowych, analiz technicznych, katalogów i list brokerów. Investing.com znany jest przede wszystkim ze swojego kalendarza ekonomicznego oraz narzędzi i kalkulatorów. Odwiedź Investing.com, dołącz do globalnej społeczności traderów oraz inwestorów i śledź, wraz z nami, zmiany na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here