Naga MarketsBanknot o nominale 20 euro EURSpadek obaw o politykę Włoch wspiera euro. Wspólna waluta korzysta na szeroko zakrojonej przecenie dolara amerykańskiego, która pomogła podnieść kurs EUR/USD z powrotem powyżej poziomu 1,2100 po osiągnięciu lokalnego minimum pod koniec ubiegłego tygodnia na poziomie 1,1952. To daje pewną ulgę dla euro po kiepskim początku roku, zauważają ekonomiści z MUFG Banku. Z kolei analitycy z NBF oczekują wzrostu „edka” w okolice 1,23 – 1,25 w drugiej połowie 2021 roku.

  • Ostatnia korekta na EUR/USD najprawdopodobniej okaże się tymczasowa
  • Mario Draghi negocjuje z największymi partiami we Włoszech, starając się uzyskać wystarczające poparcie
  • Dalszy wzrost kursu euro pod warunkiem braku obniżek stóp przez EBC

EUR/USD: Ulga dla euro, gdy włoskie ryzyko polityczne wyraźnie słabnie – MUFG

Nadal uważamy, że ostatnia korekta na EUR/USD okaże się tylko tymczasowa. Inwestorów zachęca zdolność euro do szybkiego odbicia się powyżej poziomu 1,2000 – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
mario draghi na tle symbolu euroUczestnicy rynku stali się mniej zaniepokojeni ryzykiem politycznym we Włoszech w ciągu ostatniego tygodnia, co pomogło złagodzić pewną presję spadkową na euro w najbliższym czasie. Mario Draghi nadal rozmawia z największymi partiami we Włoszech, starając się uzyskać wystarczające poparcie dla utworzenia rządu technokratycznego. Według ostatnich doniesień podczas rozmów rozpoznawczych otrzymał pozytywne sygnały zarówno od byłych sił rządowych, jak i opozycji.

Według doniesień, rząd Mario Draghiego wyznaczy ambitne cele, w tym prowadzenie wspólnego budżetu strefy euro. Wspólny budżet był postrzegany jako kluczowy brakujący element ram polityki euro, który pomógłby zapewnić, że obecna unia będzie w stanie lepiej radzić sobie ze wstrząsami gospodarczymi.

Mario Draghi będzie starał się wykorzystać niedawny sukces w ustanowieniu unijnego funduszu naprawczego – dodano.

Kurs EUR/USD w przedziale 1,23-1,25 w drugiej połowie 2021 r. – NBF

Euro rozpoczęło luty z pewną słabością po tym, jak miesiąc wcześniej dotknęło 32-miesięcznego maksimum na poziomie 1,23. Ekonomiści z Narodowego Banku Kanady uważają, że para EUR/USD będzie konsolidować w przedziale 1,23-1,25 w drugiej połowie roku. Prognoza ta zakłada brak dalszych cięć stóp procentowych przez Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Ostatni raport na temat 12-miesięcznej inflacji zasadniczej w strefie euro wykazał, że wyniosła ona 0,9%, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z -0,3% w grudniu.

Chociaż prawdopodobnie wzrost będzie przejściowy, skok ten może złagodzić obawy o presję deflacyjną wynikającą z kursu wymiany – podkreślono w raporcie.

W ocenie ekspertów euro prawdopodobnie będzie słabsze w pierwszym kwartale roku, biorąc pod uwagę osłabienie światowej gospodarki (szeroko zakrojony wzrost dolara) i wypowiedzi bankierów centralnych.

Spodziewamy się aprecjacji euro w drugim i trzecim kwartale 2021 r. ze względu na ożywienie gospodarcze. Podsumowując, w drugiej połowie roku kurs będzie konsolidować w przedziale 1,23-1,25. Ta prognoza zakłada brak dalszych obniżek stóp przez EBC – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro wykres | bitcoin wykres roczny | złoty polski kurs | kurs akcji mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here